Hard Skin vydali nové album: Hard Skin on the Balls/Why do Birds suddenly appear

11. července 2013 v 15:25 | Václav Havel
Nejdrsnější současná britská Oi! kapela HARD SKIN vydala po mnoha letech další studiové album a aby toho nebylo málo, má tohle album dvě varianty, modrou s názvem Hard Skin on the Balls (Tvrdá kůže na koulích) pro pány a růžovou s názvem Why do Birds suddenly appear (Proč se najednou objevujou holky) pro dámy.

Před oslavnými ódami na samotné album je tu pro neznalé stručné představení kapely HARD SKIN. Kapela funguje od svého počátku jako trio, její původní složení v devadesátých letech bylo: Johnny Takeaway (vlastním jménem Ben Corrigan): kytara, zpěv, Fat Bob (vlastním jménem Sean Forbes): basa, zpěv, Nosher (vlastním jménem Chris Ackland): bicí, zpěv. Hard Skin se stali legendou hned po vydání svého prvního alba s názvem Hard Skin, Hard Nuts and Hard Cunts v roce 1996 a málokdo by tehdy očekával, že v budoucnu kvality svého debutu ještě překonají, ale povedlo se jim to, konkrétně v roce 2004, kdy vydali druhé studiové album s názvem Same Meat Different Gravy (Stejný maso, jiná omáčka). Druhé album vyneslo kapelu na samý vrchol popularity, písně z tohoto alba se staly pouličními hymnami, za všechny jmenujme alespoň hity Millwall Mark, Make My Tea, Skinhead, Copper Cunt.

Vraťme se ale ještě k samotným členům kapely, odkud přišli tihle nejdrsnější skinheadi současnosti? V rozhovorech pro různé internetové časopisy se členové kapely vyjadřují v tom smyslu, že pamatují koncerty legendárních kapel 4-Skins, Blitz, Cockney Rejects, Sham 69 a podobně a že v minulosti nehráli v žádné jiné kapele než v Hard Skin. Celé je to jen jedna velká mystifikace, protože všichni členové kapely hráli už od osmdesátých let v různých kapelách, převážně anarchistického ražení, např. Schwartzeneggar, Thatcher on Acid, Wat Tyler, The ´Tone, bubeník Nosher (Chris Ackland) se proslavil v britpopové kapele Lush, Hard Skin byli zřejmě jen jakousi odbočkou v jeho hudební kariéře. Zvláštností je, že se oběsil v domě svých rodičů krátce po vydání debutového alba kapely. Na jeho místo přišel druhý a zatím poslední bubeník kapely Hard Skin, Nipper (vlastním jménem Scott Stewart).

Johnny Takeaway provozuje eshop s produkty kapely Hard Skin na adrese www.jtclassics.co.uk a v minulosti nosil dready. Fat Bob je prodavačem v obchodě s hudebními nosiči Rough Trade v Londýně, v minulosti měl vlasy dlouhé až po ramena a s kapelou Wat Tyler nahrál v roce 1994 jednu skladbu na album Gay Pride, na kterém se objevila i skladba od dnes slavné kapely Chumbawamba. Nipper hraje na bicí v kapele Broccoli.

V březnu 2013 vydali Hard Skin třetí studiové album, o kterém vlastně měl být celý tenhle článek! Nebudeme se věnovat modrému CD, ale zaměříme se rovnou na zajímavější růžové, protože každou píseň na něm nazpívala jiná zpěvačka. Největším překvapením je, že Hard Skin pro song The Man who ran the Town získali harfenistku, klavíristku a zpěvačku něžných a zasněných písní Joannu Newsom, která "svou" písničku uvede slovy Fuckin´ Hell a ďábelským smíchem. Další povedenou skladbou je Council Estate v podání čistě a naivně znějících Marion Herbain a Roxanne Clifford z britské indie kapely Veronica Falls. Velmi zajímavě zní závěrečný popěvek Gipsy Hill, který dostala k nazpívání Alison Mosshart z The Kills, silně připomínající svým vzhledem Marlu Singer z Klubu rváčů. Perfektně ostře odzpívala svůj kus The Kids are Innocent i punková padesátnice Beki Bondage z Vice Squad, podobně drsně zní i song That´s Bollocks Mate v podání Beckie Chaos z kapely Chaos UK a za vypíchnutí stojí ještě jedna písnička, a to Two Bob Cunt od americké country zpěvačky Alely Diane - to slovo Cunt jako by vůbec nechtěla vyslovit!

Na albu je celkem dvanáct chytlavých skladeb, mnohé z nich mají šanci stát se dalšími klasickými hymnami kapely Hard Skin, navíc se kapela údajně zapíše do historie jakožto první skupina, která vydala album v úpravě pro pány a pro dámy. Pokud se "dámská nahrávka" dostane do rukou správných hudebních publicistů, může to kapele Hard Skin přinést celosvětový úspěch.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alpen Alpen | Web | 7. září 2016 v 18:49 | Reagovat

rychlá online pujčka [:tired:]

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama