Dva dementi natočili film, aneb Klusák a Remunda: život a smrt v Tanvaldu

2. března 2013 v 9:29 | Václav Havel
Dvěma študentíkům z Prahy zřejmě došly peníze na drogy a lehké děvy, proto se rozhodli natočit skandální dokument a navázat tak na tradici své bláznivé prvotiny, kterou některá média označují jako kontroverzní, a to sice na film Český sen. Film to byl krajně nudný, nepřínosný, nezáživný, ale filmová kritika z něj byla nadšená. Autoři poté natočili další dokumenty, v jejichž názvu nikdy nesmělo chybět slovo "český", aby tak poukázali na českou malost, omezenost a hloupost, ale tyto jejich další počiny zapadly jaksi bez povšimnutí.

Po společném brainstormingu klučinové Filip Remunda a Vít Klusák došli k názoru, že by se mohli svézt na módní vlně vyhrocených česko-romských vztahů a začali šťourat do případu silvestrovské střelby v Tanvaldu. Vůbec žádným překvapením není, že oba tvůrci stojí na straně Romů, v dnešní době je v Praze tento postoj velmi populární, především u pseudointelektuálů a jiných kavárenských povalečů.

Autoři se vydali z Prahy do Tanvaldu točit s tamními obyvateli dokument na téma "proč nesnáším cikány", oslovili především děti školou povinné, ze starších ročníků se s nimi z pochopitelných důvodů téměř nikdo nechtěl bavit. Není se čemu divit, když v Tanvaldu působí gangy vrahů, kteří si přejí řezat hlavy gadžům, kuchat srdce bílých matek a podobně. O tomhle ve svých básničkách rýmuje tanvaldský romský rapper Dario. Remunda s Klusákem nicméně prezentují svůj dokument jako film o české xenofobii. Téma otevřeného rasismu a každodenních útoků ze strany Romů není v dokumentu vůbec otevřeno, když se někdo z "bílých sviní" autorům zmíní o násilí páchaném Romy na bílých, je ihned přerušen a jsou mu kladeny otázky na jiná témata takovým způsobem, aby se řečník musel projevit jako rasista.

Celý dokument je velmi tragickým počinem dvou zoufalců, kteří žijí izolováni ve svých bytech kdesi v Praze, nemají absolutně vhled do česko-romských vztahů v severní části naší země, jen se snaží bulvárním způsobem naházet všechny Čechy do jednoho pytle s nápisem "odporný ubohý rasista". Je to smutné, že jsou takové filmy v kurzu, ale doba je zlá, filmaři nemají peníze a musejí se snižovat k natáčení nekvalitních rozplizlých snímků s nadějí, že se na jejich dílo půjdou do nezávislých pražských kin podívat stovky příslušníků tzv. zlaté mládeže a přispějí tak autorům na živobytí. Jazykem přispěvatelů na CSFD.cz je tento dokument brak a břečka a jeho sledování je ztráta času.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Rutha Rutha | 5. března 2013 v 0:51 | Reagovat

:-D  :-D  :-D  :-D Díky za pobavení :-D  :-D  :-D  :-D Největší fór : Dva studenti :-D  :-D  :-D

2 m6k m6k | 5. března 2013 v 0:57 | Reagovat

Skvělý fundovaný rozbor... Jen věta: "kteří žijí izolováni ve svých bytech kdesi v Praze", je nepřesná, správně mělo být: "kteří žijí izolováni ve svých luxusních vilách, kdesi v Praze".

3 Opravdový Štoll Opravdový Štoll | 5. března 2013 v 9:10 | Reagovat

A točí za peníze pracujícího lidu.

4 Pracující lid Pracující lid | 6. března 2013 v 13:46 | Reagovat

[3]: My jsme jim ty peníze dali, tak si nestěžujte.

5 mikonako mikonako | 23. dubna 2013 v 14:57 | Reagovat

Je to přesně stejné,jako gdyš některý z poslanců ve sněmovně ,také velmi izolovaný od životů"normálních smrtelníků" objeví "ameriku" a chce od stolu ve své kanceláři řešit jakýkoliv problém ekonomický ,sociální atd ti dva klusák s remundou evidentně vůbec neví která bije,nechtějí vidět jaká je skutečnost a hlavně stejně jako poslanci,si hrají na "bohy",kteří vše vědí nejlíp a umí to lidem podat,aby nezůstali v nevědomí - kdo má životní zkušenosti s cikánským etnikem a ne jen chvilkové setkání,ten může vyprávět  ale nikoliv rádobyexperti klusák s remundou - šlápli úplně vedle :-!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama