Film Habermannův mlýn otevřeně propaguje nacistickou ideologii

6. května 2012 v 11:30 | Václav Havel
Minulý týden odvysílala TV Nova s velkou slávou film Habermannův mlýn, film z období druhé světové války, který zcela propagandisticky líčí všechny tehdejší Čechy jako kolaboranty, ožraly, zbabělce a vrahy a na druhou stranu všechny Němce jako hodné a charakterní ochránce Čechů, případně jako zcela nevinné oběti běsnících českých bestií. Jak je možné, že tak otřesný film může někdo natočit a jak je možné, že ho televize legálně odvysílá bez toho, aby byl režisér odsouzen za podporu a propagaci hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka? Je to proto, že režisérem filmu je Žid Juraj Herz, který na konci války projel koncentrákem a takového Žida přece nikdo nemůže odsoudit za "propagaci", protože by to bylo absurdní.

Film Habermannův mlýn vznikl díky finanční podpoře Němců a Rakušanů, zřejmě nějakým eurem přispěl i Berndt Posselt, mluvčí Landsmannschaftu, protože celý film je vyloženě pronacistický a proněmecký a zároveň ostře protičeský, navíc totálně překrucuje historická fakta podobně jako komunistický seriál Třicet případů majora Zemana. Ve filmu se objevují postavy, které v obci Bludov skutečně žily - mlynář Habermann, který byl ve skutečnosti omylem zastřelen svým opilým kamarádem nebo slizký ředitel lázní, kterého ve filmu hraje Jan Hrušínský. Ve skutečnosti byl ředitel Léčebných lázní Bludov, Zdeněk Pospíšil, charakterním odbojářem, který v roce 1948 skončil po vykonstruovaném procesu v komunistickém kriminále a lázně převzal jeho řidič, komunista Riedel.

Film Habermannův mlýn zapomíná na ostrý protičeský postoj převážné většiny sudetských Němců, na to, jak již od konce 19. století zakládali nacionalistické protičeské spolky, např. Deutsches Schulverein, jak se sdružovali do SdP (Sudetendeutsche Partei), jak dobrovolně vstupovali do teroristických oddílů Freikorps a škodili Čechům, zkrátka film Habermannův mlýn vykládá historii po svém. Jedná se v podstatě o smyšlený sci-fi příběh s několika reálnými postavami, jejichž osudy byly ale opět upraveny pro propagandistické účely tohoto nacistického filmu. Film díky propracované formě propagandy jistě zapůsobil na citlivé mladé pseudointelektuály, kteří nevědí nic o historii a kteří již zaplavili server CSFD.cz svými pseudovědeckými recenzemi v tom smyslu, že jde o skvělý pravdivý film, který si zaslouží Oskara. Jde pouze o další doklad toho, jak jsou občané České republiky nevzdělaní a lehce zmanipulovatelní, film vlastně splnil své propagandistické poslání na jedničku a o to autorům a představitelům Landsmannschaftu právě šlo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hugh Keays-Byrne Hugh Keays-Byrne | 9. května 2012 v 22:22 | Reagovat

tak po téhle recenzi mě aji mrzí,že jsem se na tu sračku nepodíval,dostal jsem totiž echo už před tím,že to stojí za hovno,jako celá naše "polistopadová",demogratická tvorba(čest vyjímkám jako jsou třeba kurva hoši,nebo musíme si pomáhat).Ale že je ten film až tak radikální,to jsem teda netušil...

2 DaniCello DaniCello | 31. března 2013 v 15:04 | Reagovat

Vy už by jste recenze psát neměl/a.... :D

3 UČIT UČIT UČIT!!!!! UČIT UČIT UČIT!!!!! | 31. března 2013 v 20:30 | Reagovat

Jak může někdo napsat takový to nesmysl?? přepokládám že máte v hlavě NASRÁNO!!! Příště rači mlčeti zlato :-x

4 MP MP | 21. června 2013 v 12:18 | Reagovat

Ta recenze je přesná.Herz i Urban byli zaplaceni německou stranou, že vytvoří "umělecké " dílo do diskuze o Benešových dekretech. Osud sudetských Němců byl podružný.Jako pamětníka citovali 7x evidovaného agenta Stb.Karla Cvrka, který také pracoval pro Němce.

5 Hans Hans | 16. února 2016 v 3:30 | Reagovat

[1]:Jednoduše Vás prohnul na správnou stranu! Neviděl, ale sračka rozhodně ano, viď. Jeden z nejlepších filmů s touto tématikou. Závěr filmu je na úrovni dokumentu o chování hrdinných vlastenců. Nechtějte vidět co se ve skutečnosti dělo. To by do filmu ani neobhájili. O_O

6 precisely precisely | Web | 8. září 2016 v 23:59 | Reagovat

pujcka kratkodoba 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama