Duben 2012

Nový hit kapely Pražský Výběr – Stoupá Rom za Romem (komínovým otvorem)

26. dubna 2012 v 23:09 | Václav Havel

Neuvěřitelné se stalo skutečným, legendární rasistická kapela Pražský Výběr se dala po letech nečinnosti znovu dohromady a vydala svůj zatím nejodpornější singl s názvem Stoupá Rom za Romem. Kapela tak učinila před svým plánovaným turné nazvaným Sieg Heil, které se má uskutečnit na podzim roku 2012 a z celkem nevýrazné písničky se přes noc stal megahit hlavně mezi radikály, extrémisty, nacisty, rasisty a dalšími posluchači Pražského Výběru.

Hudební skupina s elitářským názvem se dala dohromady v roce 1976 a již z data jejího založení přímo vane nacistický vítr, vždyť když toto datum vynásobíme Ludolfovým číslem umocněným na sedmou a výsledek vydělíme číslem 896, dostaneme číslo 88 a to je, jak známo, zástupným symbolem nacistického pozdravu Heil Hitler! Kapela se od svého založení profilovala jako krajně pravicová, její dosud nejostřejší píseň nese název "Mobilizace - debilizace" a zesměšňuje mobilizaci v roce 1938 a zároveň oslavuje vstup spřátelených vojsk Třetí říše na naše území.

Nový hit Stoupá Rom za Romem ale přebíjí všechna stará esa, která měl Pražský Výběr v rukávu, uznejte sami, že text, ve kterém se zpívá: "Plynové komory namísto podpory…" je opravdu silné kafe, tak silné, že by tento text odmítl zazpívat i takový radikál, jakým byl Ian Stuart Donaldson, zpěvák nejslavnější nacistické kapely Skrewdriver. Nový hit společně s dalšími starými i novými šlágry zahraje Pražský Výběr na podzim roku 2012 na výročí Führerových 100. narozenin v původní nezměnené sestavě: Michael Kocáb - zpěv, Džamila Stehlíková - banjo, Lejla Abbasová - sbory. Kapela svou novou chytlavou píseň umístila zdarma na server Youtube.com.