Květen 2011

Zapomeňte na Hoegaarden a Frisco, je tu nový Staropramen COOL LEMON

26. května 2011 v 23:10

Milovníci piva už určitě zaregistrovali žhavou novinku na našem trhu, speciál od Staropramenu zvaný Cool Lemon. Pro všechny, kdo ještě neměli tu čest žhavou novinku ochutnat, je zde tenhle článek. Jedná se o světlé pivo svěží citrónové chuti, které se opravdu povedlo. Tento speciál drtí ovocnou konkurenci ve všech směrech, začněme třeba cenou - v restauracích se prodává za nějakých 25 Kč za půllitr a v obchodní síti je ještě o 10 Kč levnější. Citrónová piva Hoegaarden nebo Frisco jsou daleko dražší.

Staropramen Cool Lemon ale vyhrává i svou chutí - je lehčí, lahodnější a sladší než konkurenční citrónová piva a v horkých letních dnech perfektně osvěží. Škoda jen, že má toto pivo pouhé 2% alkoholu, sládkové mohli klidně ještě další 2% přidat, aby se konzument po téhle specialitce taky trochu motal:-) Staropramen příjemně voní po citrónech, svou vůní vlastně docela připomíná točenou citrónovou limonádu, takže s ním nebudou mít problémy ani dívky, ženy, metrosexuálové, frikulíni a další šampóni.

Pro pivaře zvyklé na hubu kroutící přehořklé patoky typu Ostravar ale tahle žhavá novinka rozhodně není. Nejedná se o klasické pivo s citrónovou příchutí, spíš jde o citrónový nápoj založený na pivní bázi. Pokud si dáte například višňového hodonínského Šviháka, ovocnou chuť z něho neucítíte a bude vám připadat, že pijete klasické pivo. Staropramen Cool Lemon je jiný, lepší a rozhodně ho tímto všem doporučuji k ochutnání, přinejmenším v těch tropických letních dnech, které nás v nejbližší době čekají.