V tomhle domě bydlí ta protivná a zlobivá holčička Natálka? Tak jo, kluci, jdeme jí zapálit!

23. října 2010 v 15:01
Zřejmě každého obyvatele České republiky překvapila výše trestu, který byl uložen čtyřem předtím netrestaným mladíkům, kteří podpálili dům ve Vítkově, ve kterém se načerno zdržovala Romská rodina odsouzeného recidivisty Kudrika. Čin čtyř neonacistů byl kvalifikován jako vražda ve stadiu pokusu dle § 140, odst. 3, písmeno c) zákona č. 40/2009 Sb., Trestní zákoník ve znění pozdějších předpisů.

Plánovali ale odsouzení pánové skutečně vraždu? Přišli ke squattu, ve kterém přebývali Kudrikovi, a řekli si: Tak konečně už víme, kde bydlí ta zlobivá malá Natálka, tak jí zapálíme!? Myslím, že tohle si ti výtečníci neřekli. Kdyby chtěli vraždit, mohli si na obyvatele domu počkat venku nebo za nimi mohli vlézt dovnitř do domu a jednoho po druhém je mohli vyvraždit a svůj trest si tím zasloužit. Oni ale jen zapálili dům, což je jasné poškození cizí věci a všichni čtyři obvinění měli být tím pádem odsouzeni podle § 228 výše uvedeného zákona. Navíc svým konáním pachatelé naplnili skutkovou podstatu trestného činu "Těžké ublížení na zdraví" - § 145 výše uvedeného zákona.

Všechny skutky, které pachatelé vědomě spáchali, jsou neomluvitelné, ale v žádném případě nešlo o pokus o vraždu a pokud odvolací soud výtržníkům nevyhoví, půjdou tito hoši do kriminálu za trestný čin, jehož skutkovou podstatu nenaplnili a byli tudíž za něj odsouzeni neprávem. Mediální a politický tlak je ale v tomto případě na soudce tak ohromný, že zřejmě nemohou soudit tak, jak by soudili, kdyby nešlo o tolik politicky a mediálně sledovanou kauzu.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama