Byl to politický monstrproces, ať chcete nebo ne!

23. října 2010 v 15:45
Téměř každý den řádí na území našeho státu vrazi. Tu někdo rozseká sekerou hlavu své manželce, tam někdo vystřílí své příbuzné kvůli pár stokorunám, jinde zase někdo pošle pár podnikatelů v sudech na dno přehrady. Takhle by se ve výčtu mordů dalo pokračovat donekonečna. Brutalita a agresivita vrahů nezná mezí. ALE-viděli jste někdy v televizi přímý přenos od soudu s nějakým bestiálním vraždícím psychopatem? Vaše odpověď bude jasná-NE. Jak je možné, že jste neviděli v televizi žádný přímý přenos od soudu s vraždící bestií? Na tuto otázku pravděpodobně neznáte odpověď. Vždyť by to bylo jistě zajímavé a přínosné pro společnost, lidé by potom míň vraždili své blízké, když by viděli v televizi minutu po minutě, jak dopadnou, pokud trestný čin vraždy spáchají.

Potom je tu partička čtyř kluků, kteří se jednou domluvili, že zapálí barák. Možná proto, aby vyděsili zločince, kteří v něm bydleli, možná z jiného důvodu. Nikdo při tomto žhářském útoku nebyl zabit, nikomu nebyla rozsekána hlava sekerou, nikdo nebyl rozčtvrcen ani utopen v Orlické přehradě. Přesto ale televize zařadila do vysílání přímý přenos od soudu s těmito mladíky. Proč? Opět neznáte odpověď? Teď už vám to ale musí připadat přinejmenším zvláštní. Bestiálním brutálním vrahům nevěnuje nikdo pozornost, jsou za své řádění v tichosti odsouzeni a nikdo ani vlastně neví, na jak dlouho. Co takový heparinový vrah? Byl jeho proces v televizi minutu po minutě? Nebyl.

Byl vlastně někdy v televizi přenos od soudu minutu po minutě? V naší historii snad jen jednou v padesátých letech, když byla odsouzena k trestu smrti JUDr.Milada Horáková. Její popravu tehdy schvalovali všichni představitelé státu, všichni tehdejší Nečasové, Johnové, Schwarzenbergové, Sobotkové a Zaorálkové. Všichni byli tehdy pro trest smrti pro JUDr. Horákovou. Nemusela se jim ani zdát vinna, ale strach z vlastního názoru a tudíž strach z politické sebevraždy je nutil ke schválení jejího trestu. I dnes je pro politika lepší říct, že souhlasí s trestem pro žháře z Vítkova, protože jinak by byl médii označen za rasistu a ve vrcholové politice by přes noc skončil.

Proces se žháři z Vítkova byl proces mediálně-politický, což je ta nejhorší kombinace. Média nám, čtenářům, posílají desítky fotek, na kterých matka popálené Natálky, Anna Siváková, svou dceru láskyplně líbá, přitom ale při požáru vynášela z domu nejdřív televizi a malou Natálku nechala chladnokrevně v plamenech. Média umí konstruovat svou vlastní realitu. Pokud média stvoří dostatečně zajímavý "případ", je zde obrovská šance pro každého politika, aby se díky tomuto "případu" zviditelnil a nebo na něm rovnou udělal kariéru. Malá Natálka jakožto člověk ale nezajímá nikoho, politiky ani reportéry, ve skutečnosti je jim všem ukradená a slouží jim jen jako maskot, kterého ždímají pro vlastní užitek a potěšení. Až z celé kauzy vyždímají maximum, tak si na malou Natálku už nikdo ani nevzpomene. Česká republika je neustále ze Západu kritizována za svůj přístup k Romům, tudíž trest pro žháře z Vítkova musel být extrémně tvrdý, aby Západ viděl, jak tady u nás s takovými výtržníky umíme zatočit. Všichni jsou dnes spokojení-média, politici, Západ i rodina malé Natálky. Žháři dostali mimořádné tresty. Ale jsou tyto jejich tresty spravedlivé ve srovnání s tresty, které dostávají brutální vraždící monstra?

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 cigan cigan | 26. října 2010 v 10:31 | Reagovat

Takhle si nasrat do huby:).

„Malá Natálka jakožto člověk ale nezajímá nikoho, politiky ani reportéry, ve skutečnosti je jim všem ukradená a slouží jim jen jako maskot, kterého ždímají pro vlastní užitek a potěšení.“ A co jako potom tady děláš celou dobu ty?

„Až z celé kauzy vyždímají maximum, tak si na malou Natálku už nikdo ani nevzpomene.“ Jak ze srdce řečeno, viď?

A máš pravdu ti kluci měli dostat podmínku a povolení založit výcvikovej tábor.

A´t na to koukám z jakýkoliv strany nevidím nic nežli nekonečnou obhajobu házení zápalných láhví lidem do domu. Uvidíme třeba se ti přání vyplní a nakonec bude normální, že si do bytů navzájem budeme házet zápalné koktejly. Chtějí z tohoto snadného nebezpečného chování pro společnost /jak složité je vyrobit koktejl a začít ho házet lidem do domu?/ uskutečnit odstrašující případ. Dříve se na tyto účely nabodávali hlavy odsouzených na kůl, dneska dostanou o čtyři roky navíc. Nevím o co ti jde? Že je to nespravedliví, možná tak najdi jinej způsob řešení, aby se lidi nechovali jako tyhle vypatlaný hovada.

2 pogrom pogrom | 1. listopadu 2010 v 20:18 | Reagovat

Jednalo se o spravedlivý hněv, nezájmem vlády a celkové společnosti vyústil k násilí podobného charakteru.

3 cigan cigan | 5. listopadu 2010 v 7:25 | Reagovat

Hm, ale u Topolánků nehořelo.:)

4 HlinkovecGardista HlinkovecGardista | Web | 9. listopadu 2010 v 16:13 | Reagovat

Ahoj,
dobrý článok, čistá pravda :)

5 HlinkovecGardista HlinkovecGardista | Web | 9. listopadu 2010 v 16:59 | Reagovat

Ináč, budem rád, keď sa pozrieš na moj blog, mám tam článok na tému :)

6 jarrro jarrro | 22. prosince 2010 v 10:21 | Reagovat

Prirovnávať tie zákerné, nenávistné kreatúry k doktorke Horákovej, je trochu silné kafe...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama