Na konto popálené Natálky jste poslali milion korun. Kolik pošlete na konto zmláceného Patrika?

21. května 2010 v 14:38
Po žhářském útoku ve Vítkově se strhla nekontrolovatelná hysterie mezi českými pseudohumanisty, kteří na jednu stranu litovali malou popálenou Natálku a hned druhým dechem žádali trest smrti pro pachatele. Po útoku agresivních Romů na českého chlapce Patrika je ticho po pěšině. Žádná mediální kampaň se nekoná, kdo na ubohého Patrika upozorní, je ihned označen za rasistu a deportován do lágru. Charitativně založení Češi poslali na konto popálené Natálky k milionu korun. Na konto zbitého Patrika dorazilo necelých 20 tisíc korun. Rozdíl vidí snad naprosto každý. Nemá cenu se tady nějak rozepisovat o nějakém zvýhodňování, protože je to na první pohled jasné. Jasné a smutné.

Situace ihned využila vypočítavá romská organizace Romea, která do tisku nechala naservírovat zprávu, že rodině těžce zraněného chlapce bezplatně zajistí právníky. Je to jen plané gesto a snaha se zviditelnit. Viníci nebudou na rozdíl od kauzy Vítkov potrestáni, protože jsou příliš mladí a budou tak mít příležitost krást a mrzačit lidi dál. Tomuhle se říká rasismus naruby, spravedlnost po česku.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 cikán cikán | 24. května 2010 v 13:37 | Reagovat

A za to jak jste mě od dětství v přesile naháněli a bili jen za to, že jsem cikán. To mi proplatíš ty?
Bůh ví co tenhle Patrik vyváděl a zdali si tu bytku nevykoledoval svým jednáním, nebo ty jsi stál u toho? Za to ta holčička neuměla ještě ani mluvit. Já tohle nechápu místo takovýchle sprostých hovadin by jsme se měli zajímat o to, aby se to už nikdy nedělo ani na jedné straně.

2 Power to cover Power to cover | E-mail | 30. května 2010 v 15:27 | Reagovat

tohle mě opravdu pobavilo, oháníš se tu malou Natálkou... ty (20let je pro mě kluk) kluci za 1. nevěděli kdo v tom (mimochodem dost rozmlácenym baráku) je a už vůbec nemohli vědět že v takovymhle hnusu žijou malý děti, a už vůbec nikdo se nezamyslel nad tím proč se nikomu nic nestalo a jen to odnesla Natálka, copak jí máma po zjištění že dům hoří nezachránila? ne , zdrhla a Natálku zachraňovali hasiči, ale to už je teď jedno: autorovi jde o to že s touto kazou jsou spojeny měsíce vysílání na všech Tv a nad tímto klukem, který byl evidentně zmlácen účelně se nikdo nepozastavil, když už se rasistické a podle mě hloupé a primitivní útoky dějí, tak to má být posuzováno stejným metrem, pokud možno aby se totto nestávalo vůbec..

3 čech čech | 1. června 2010 v 15:37 | Reagovat

Přesně tak. Nemuselo to dopadnout takhle, kdyby jednala jako matka a malou Natálku tam nenechala napospas. Možná už cíleně viděla ty sumy pěněz co se jí pak pohrnou... Nejsem rasista, jsem jen rasista na Vás rómy teda jak si už říkáte cigány, nepřizpůsobívý kočovníci... Afroameričani mi nevadí, Asisjské národy také ne...tak čím to je??? nejspíš tím že mají snahu se začlenit a něčeho dosáhnout! Zeptám se tě CIGÁNE: kolik z Vás vydělává do našeho státního rozpočtu, na naše bytí, kolik z Vás odvádí daně...co? Takže když si to shrnem, takřka každý pracující čech má nevědomě adoptovaného jednoho cigánka na kterého pak celý život platí...já osobně ,,mám kluka a holčičku Deža a Eržiku"... Co ty, jak přispíváš?? Celej svět se klepe jen aby jste nezačali hromadně neemigrovat a nevyužili jejich slabin ( věřím že takové už určitě jinde ve světě nenajdeš ) v systému a nezačali je vykořisťovat,, a tak radši vytvoří umělej tlak a nálepku rasistů,, pak média radši reagujou na sebemenší podmět aby svět nezvedl ukazováček že češi jsou rasisti....ALE VŠE JE NAOPAK!!

4 cikán cikán | E-mail | 7. června 2010 v 10:09 | Reagovat

No mohly by jste psát scénáře pánové, nicméně realita je jiná, nikdo z vás tam nestal vůbec nevíte jak to bylo, natož aby jste obviňovali matku popálené holčičky. Už vidím jak se vrháte do hořícího domu, plného dýmu někoho zachraňovat. Až to zvládnete a řeknete, že je to nesmírně snadné, potom suďte.

Čechu proč se mě na něco ptáš a v zápětí si sám odpovídáš?
Nevím stejně jako ty kolik přesně Romů tu v ČR žije, natož abych ti řekl kolik z nich je nepřízpusobyvích, či zaměstnaných dle nějakých tabulek, ale jelikož se mezi nimi pohybuji a tedy mám možnost zpřesnit odpověď na tvou otázku, řekl bych, že to bude z R. populace tak necelá třetina. Zbylé dvě se dokázali asimilovat, pracují a odvádí daně jako ty, či někdo jiný.

Avšak ona třetina vyčnívá, ne jen sociální odlišností ze společnosti a jelikož tu není jiná krom té bezdomovecké z drtivé většiny neromské, kterou raději nesledujete a děláte, že neexistuje, nemáte žádné srovnání a všechna pozornost se ubírá na jednu třetinu Romů, ze který děláte závěry pro všechny, prostě slepě paušalizujete + nekonečná historie  předsudků a nesnášenslivosti ze strany majority, ono slepé dogma trvá dodnes:

Kdo je cikán, je zlý, hned musí krást a hlavně nepracuje. Jenomže tohle už pánové  dávno není pravda. Ten kdo toto dneska tvrdí není jednoduše objektivní.  Je to úplně stejně, jako kdyby Němec potkal českého bezdomovce a řekl, všichni Češi jsou bezdomovci.:)))

5 Další čech Další čech | 8. června 2010 v 17:06 | Reagovat

pro cikán: Já osobně si teda myslim že každá matka by se vrhla i do hořícího domu pro svoje dítě.Nevim teda jak je to u vás.

6 cikán cikán | E-mail | 9. června 2010 v 7:52 | Reagovat

Ty blázne:) viděl jsi někdy hořící dům, dým a plyny tě tam prostě nepustí. Minimálně bez masky seš sebevrah a jasně kaput:). tohle jsou ale hlášky:) si viděl někajek dobrej film:)

7 kurnik šopa kurnik šopa | 9. června 2010 v 10:58 | Reagovat

cikáne: nechtěj mě nasrat tím, že romská holčička nemohla mluvit, to nezbavuje jejich rodiče odpovědnosti za dítě. Pokud vím, tak se z počátku diskutovalo o tom, že matka byla opilá. Kdo ví jak to tam bylo cikáne. Já tam také nebyl, ale vadí mě, že někdo má něco navíc a nebo si vyřve někde navíc a jiní když se o něco pokusí, tak ně volají policii. Třeba by stálo zmínit dávky občanům a rozlišit, kolik dostávají někteří romové a někteří češi, češky. Jo a to co se týče Patrika, tak tady nesrovnávej ani Natálku a ani Patrika. Nebyl jsi ani u jednoho případu, tak nepiš takové hovadiny, že si tu svou nakládačku Patrik možná vykoledoval svým jednáním! Sám jsem byl v minulosti ne jednou osloven cikány- romy, nebo jak se jim sakra správně říká a nebýt kolemjdoucích lidí, kdo ví co by se mnou bylo. A ne jednou mě neměl kdo pomoct, to co jsem si zažil, nebylo příjemný.
Ted po volbách doufám, že se najde borec, který pozmění zákony tak, že se budou cikáni či romové cítit diskrikinováni, tzn. dávat takové dávky a příspěvky, které mají běžní občané! Takovou vládu potom budu podporovat i v budoucnu!!!!

8 cikán cikán | E-mail | 15. června 2010 v 12:48 | Reagovat

K tomu Patrikovi taky píšu "bůh ví?" nepíšu je, či bylo to tak a tak, jako ostatní. A i kdyby matka měla sebevražedné tendence, byly by tu nakonec dvě popalené, tedy nevím čemu by to mělo pomoci. Jinak nevím jak romové a neromové můžou dostávat rozličné dávky, navíc když to dneska propočítává softik v compu.
Jinak strejdo víš kolikrát jsem byl já napaden neromi za nic jen za to že existuju. Víš kolik lidí mě odsoudí aniž bych promluvil, či cokoliv uděalal? Navíc tu máme početnou skupinku nacanů, ti se tě vůbec neptaj a rovnou napadaj. Ty si stěžuj.:)

9 jery jery | 1. července 2010 v 13:10 | Reagovat

vážený CIKÁNE...  Já nikdy nebyl rasista a nikdy jsem nad tím ani vážněji nepřemýšlel. Pocházím z Litvínova a 2km ode mne je ten pověstný Janov. Mám nepřímo  přístup k určitým statistikám a musím tě poopravit. Není to tak že nepracuje jen jedna třetina. v celonárodním měřítku se "snaží" začlenit pouze 1/12 cikánů(promiň Romů)... Zbytek pouze parazituje na našem státním sociálním zřízení. v Janově je hlášeno oficiálně něco kolem 800 romů. Jak je možné tedy, že městský úřad litvínov vyplácí soc dávky něco kolem počtu 5000 romů... Poctivě pracujících romů je tu(v  Litvínově) něco kolem 2-3 stovek... Takže ano, jsem jeden s těch, kteří mají, ať chtějí či nechtějí, adptované 2 cikánské děti. Poctivě pracuji a odvádím peníze na sociální a zdravotní pojištění. Za zákroky u lékaře MUSÍM platit... Cikáni ne, přesto že do zdravotní pojišťovny za celý svůj "plodný" život neodvedli ani korunu. Mám nemocnou babičku a na vyšetření střev musela podstoupit velice nepříjemné vyšetření kolonoskopií, protože CT vyšetření by jsme si museli draze zaplatit. Cikáni chodí na CT automaticky... Ano v tuto chvíli se ze mě stává asi rasista. Nesnáším tyto parazity! I když budeš namítat že i někteří češi takto parazitují, tak ti dávám za pravdu, ale představ si že by čechů pracovala taky jen 1/12. To by jste vy romové už dávno pomřeli, protože by jste neměli z čeho žít. Máme v domě obchod, který se za poslední 3 měsíce pokusili 11x vykrást a 2x se jim to povedlo. Pokaždé to byli romové. Je jim jedno jestli je někdo vidí nebo ne, protože ví že jim to projde. Vykrádají nám auta... atd
To že tě "neromové" bezdůvodně napadají, je sice vůči tobě možná odsouzeníhodné, ale po tom co se v tomto státě děje se tomu nemůžeš divit. Můžou za to spoluobčané tvé národnosti. Jako rasisty jste si nás vychovali vy sami.
Závěrem. Já se stále nepovažuji za rasistu. V práci spolupracuji s kubáncem, kterej je určitě černější než ty, s jedním cikánem, kterej v jednom kuse nadává na romy, že mu kurvěj pověst, aniž by za to mohl(je to super kamarád) a dvěma větnamci. Práce je bez konfliktů, spíše naopak.

10 cikán cikán | 2. července 2010 v 7:56 | Reagovat

baví mě jak jednou nejsi rasista potom jsi, mezítím tě k tomu někdo vychoval a nakonec zase nejsi?:))))
pracuješ někde u litvínova s kubáncem s cikánem a s dvěma větnamci a máš přístup ke statistikám, které jsou zákonem zakazané a které pravě proto žádná seriozní firma nezkoumá natož statistický úřad?:))
kde si ty tvoje čísla můžu ověřit?
potom píšeš, že jedenáckrát cikáni vybrali obchod, ale jen dvakrát je chytili, jak víš že v dalších devíti případech to byly zase cikáni? jsi jasnovědec?
cikáni chodí na CT automaticky a jiní si to platí? co tohle je zase za blbost? někteří už fakticky neví co by jim měli vyčíst.

11 jery jery | 8. července 2010 v 19:41 | Reagovat

Napsal jsem "pokusili" vykrást... a 2x vykradli... chytli je pokaždý... a pokaždý taky pustili... Ke statistikám já přístup nemám ale moje kamarádka... od ní vím určité věci které tu znechucují spoustu lidí... Nejdřív si radši přečti jak jsem to psal než to začneš překrucovat

Jo, na to CT se klidně zeptej v Mostě na centrálním příjmu... Potvrdí ti tam že kdejakého ožralu, cikána či bezdomovce okamžitě posílají na CT, když si přijdou stěžovat, že je někde zrovna píchlo nebo že se necítí dobře. (aby sis to nepřebral zase špatně, tím nechci říct že všichni cikáni jsou ožralové nebo bezdomovci)

I když je pravda, že spousta těch věcí není vinou cikánů ale právě těch debilních zákonů, které lezou cikánům "do prdele"... No a cikáni toho samozřejmě houfně využívají...

12 cikán cikán | 12. července 2010 v 13:41 | Reagovat

Super dostáváme se tedy na úroveň "jedna paní povídala." O jak odborné a přesvědčující.:)
Kamarádka si cucá z palce a takhle tě lakuje:) ani na Úřadu vlády pro romskou komunitu tyhle informace nemají, ale kamarádka ano, používej trochu mozek, nežli v něm začneš skladovat nesmysly :))). Pro tvou informaci existují kvalifikované odhady z 2008, ale jsou to jenom odhady a ty říkají  zcela něco jiného, nežli tvoje povedená kamarádka.:)
A na to CT je tam posílají lékaři, ale to nebudou asi ciakni, že? Takže fakt za to můžou zase ty cikáni?
Moc na ty zákony nenadávej v dnešní době je lehké přijít o práci a velice složité jí získat. Možná i sám budeš rád, že něco takového tenhle stát poskytuje.

13 čech čech | 21. července 2010 v 15:49 | Reagovat

cikán --> asertivita ti dopravdy nechybí. Myslim že nejsi ani tmavší pleti, možná jen nějaký sociolog nebo zbohatlík. Tvé neustálé chytání za slovo,,, Doposud jsi nám ale nedokázal takřka nic vyvrátit. Stačilo by odpovědět třeba na otázku Jeryho : ...ale představ si že by čechů pracovala taky jen 1/12. To by jste vy romové už dávno pomřeli, protože by jste neměli z čeho žít... Samozřejmně se nebudem zas chytat čísel, ale vezmem to hrubym odhadem který určitě nepopřeš, ANO? Tak prosím, máš možnost...

14 cikán cikán | 28. července 2010 v 11:05 | Reagovat

Jsem cigán jak poleno a že jsem bohaty a vrtám se v soiciologii a dalších pro mě zajámavých věcech snad ničemu nevadí. Avšak ty jsi "nám" Čechu:) také doposud   nedokázal takřka nic vyvrátit, dokonce ani potvrdit mohl by jsi začít třeba tou 1/12:), nebo tím jak jsi přišel na to, že jeden pracující čech = jeden cigán:) máš na to nějaký vzorečky?
Výše se mě ptáš jak přispívám na tvé děti? Nevím zdali z toho necelého čtvrt mega co jsem minulý rok vyplázl na dani něco dostanou. Ale je mi to upřímně jedno, žiju si tu jak se nechá aniž bych neustále koukal někomu do talíře. Možná by jste měli konečně začít taky.
Tak se konečně nebudeme chytat nějakých pochybných čísel ala jedna paní povídala. A jedeme na hrubý odhad. Ale tvůj a můj můžou být zcela odlišné nemyslíš?, tak tedy dopr... proč se  konečně nekoukneš na kvalifikované odhady, které vypracovali odborníci statistici a sociologové? A proč jak debil papouškuješ dokola vycucanej nesmysl? Jseš natolik dement, že to neumíš najít na netu, nebo co?

15 Ku-Klux-Klan Member Ku-Klux-Klan Member | 29. července 2010 v 14:19 | Reagovat

@Cikán: Už mě začínáš štvát. Všichni cikáni jsou stejní, jenom dělaj' bordel a nemakaj'. KDo se proti tomu odváží cokoliv říct tak je hned "neonacista", "extremista, "rasista"... Určitě se všichni shodnem na tom, že ty jsi maximálně poloviční nedotknutelný. Kdybys byl plnohodnotný černý prase tak bys psal svoje zprávy jinak a pravopis by ti byl úplně ukradenej. Ale také nebudeš žádný Zweistein, protože jinak bys nenapsal slovo bitka s tvrdým Y. :-) Taky bys nám mohl osvětlit,  jak jsi mohl zbohatnout. No jo, né všichni utratí své dávky hned, tak jsi chvíli šetřil a voila, už jsi bohatej'. Lehký jak facka, nebo ne? Dej si pozor, protože jestli se mi někdy dostane do ruky tvoje adresa tak by ti mohl náhle zmizet domeček stejně jako té "sympatické" přistěhovalecké rodině ve Vítkově. Přeji Ti abys dostal od někoho pořádně přez držku, snad se ti rozsvítí a jestli se ti tady nelíbí TAK SI ZBAL KRÁMY A TÁHNI DO NĚKAM DO PRDELE!

K.K.K. Member

16 Cikán Cikán | 30. července 2010 v 7:35 | Reagovat

Kuku klan: Juj už se třesu profesore pravopisu. Copak jenom ty a tobě podobní smějí zbohatnout a žít si spokojený život?:)
Mě se tady líbí i tu vydělávám slušné peníze, to ty ve svým příspěvku dokola fňukáš, nad tím, že se ti tady něco nelíbí, tak potom dle svých slov by jsi do tý prdele měl odjet sám a možná co nejdřív.  
Píšeš mi "plnohodnotný černý prase" "by ti mohl náhle zmizet domeček" "abys dostal od někoho pořádně přez držku" - tohle je ten správňacký výstavkový vlastenec, který má zde větší právo na život nežli já?
Nikoiv, takhle jedná pouze nezralá zakomplexovaná nula, které se  od rodičů nedostalo řádného vychování.

17 Ku-Klux-Klan Member Ku-Klux-Klan Member | 30. července 2010 v 10:07 | Reagovat

Proč bych měl já odcházet? Já jsem tady narozdíl od vás DOMA! Rozumíš?! A to že se mi nelíbí jak to u nás v republice je je jenom vinou vás. Nemyslím teď konkrétně tebe, ale všechny, včetně bílých politiků atd. A když mluvíme o vychování, myslím že ty jsi asi od rodičů slova jako "Heeej, More, tady je železa jak sviň" a "Pičo, to je hnusnej rasista."  :-) Myslím, že co se vychování týče, měl bys první zkontrolovat jak to vypadá u vás ;-)

K.K.K. Member

18 Cikán Cikán | 2. srpna 2010 v 8:10 | Reagovat

Ty se popíráš, radíš lidem, že pokud se jim tady nelíbí tak ať odejdou, přičemž tobě samotnému se tu nelibí spousty věci a zůstáváš?  
Odvoláváš se na „doma“ a myslíš tím ČR, tak prosím ukaž mi co z ní ti  patří? To slovo znamená místo na kterém se cítíš v bezpečí. Zkus přijít ke mně na pozemek a uvidíme jak moc  v bezpečí mého hafana se budeš cítit. Takto to můžeš zkoušet i na dalších místech tvého imaginárního domova:). Mé doma je potom celá planeta Země jelikož z Marsu nejsem.:)
Jenom paušalizuješ a ptáš se jak je to s vychováním u nás a u vás. Můžu tedy začít u tebe a dle toho co jsi napsal můžeš sám o sobě říct, že jsi vychovaný? Houbelec, vychovaný člověk by se nikdy nesnížil k tak odporným nadávkám jako ty. Tedy neukazuj prstem a začni pěkně u sebe a u svých požadavků na morálku. Takhle jenom kážeš vodu a přitom zase piješ víno.

19 The-Best-Pornstar-2010.blog.cz The-Best-Pornstar-2010.blog.cz | Web | 4. srpna 2010 v 17:24 | Reagovat

HLASUJ PRO SVOJÍ NEJOBLÍBĚNĚJŠÍ PORNOHEREČKU!

20 čech čech | 19. srpna 2010 v 16:41 | Reagovat

Cikáni zbohatnou jen vařenim solutanu vid :-)
http://myego.cz/item/romove-reci-cisel
Tak trochu těch čísel..ty hafíku
:-))))
cca 3% populace v ČR tvoří Romové, žije jich zde cca 250-300.000
25% z celkového počtu Romů žije v Severních Čechách
21% z celkového počtu Romů žije na Severní Moravě
47% bytů obývaných Romy není vybaveno ani splachovacím WC
40 m2 bytové plochy obývá v průměru 6,9 Romů
až 30% manželství v některých romských skupinách uzavírají příbuzní

6% romských žen poprvé rodí mezi 14 a 16 lety
19% romských žen poprvé rodí v 16 letech
až 4 interupce v průměru připadají na jednu romskou ženu
60% z dětí umístěných v dětských domovech je romské národnosti

přes 50% romských dětí se učí ve zvláštních školách
22% romských dětí propadá v 1. třídě
25% romských dětí ve věku 6-7 let je v pásmu verbální debility
56% Romů nemá ani základní vzdělání
32,7% Romů má základní vzdělání
8% Romů se vyučí v oboru
2,5% Romů má středoškolské vzdělání
0,8% Romů má vysokoškolské vzdělání

75-85% Romů je nezaměstnaných
60% Romů je nezaměstnaných déle než 3 roky
30% dospělých Romů se živí nelegálním způsobem
60% dospělých vězňů ve věznicích jsou osoby romské národnosti
75% se Romové podílí na kriminalitě (přičemž v některých lokalitách např. co se kapesních krádeží týká dosahuje až 95%)

30% pouličních prostitutek má romskou národnost
25% pouličních romských prostitutek má za pasáka svého příbuzného

21 čech čech | 19. srpna 2010 v 16:45 | Reagovat

60% z dětí umístěných v dětských domovech je romské národnosti..K POMĚRU ŽE VÁS JE JEN 3% Z POPULACE ČR TO JE MILÝ VID
75-85% Romů je nezaměstnaných BEZ KOMENTÁŘE
AAA 60% dospělých vězňů ve věznicích jsou osoby romské národnosti Z CELKOVÉHO POČTU VE VĚZNICKÝCH ( + ZASE 3% TVOŘÍ V POPULACI )

TAK PROSIMTĚ TROUBO TED TRUB... .-))

22 Cikán Cikán | 20. srpna 2010 v 8:00 | Reagovat

To se teď jako budeš ohánět prací nějaké mladé studentky, která ani nenapsala zdali ta práce byla úspěšná a zdali jí ve škole někdo přijal, jakožto práci odbornou? Pokud ti tato slátanina čísel stačí k tvému přesvědčení, tak to jsi skutečně jednoduchý tvor. Sama studentka neuvádí zdroje k celému napíše pouze „Protože oficiální statistiky se o mnoha výše uvedených kategoriích nevedou a čísla jsou posbírána z různých zdrojů (neoficiální statistiky, demografické a sociální studie a výzkumy), nemohu zaručit jejich absolutní přesnost, navíc nemusí přesně odpovídat aktuálnímu stavu.“  Potom taky dodává v komentáři „Nejvíc čísel mám od kamarádky, která je právničkou jedné sociální příspěvkové organizace a pomáhá sociálně slabým (nejen Romům, ale i drogově závislým, atd.) v právních problémech.“
Tedy shrňme si to, zdroje neuvedený, nejvíce čísel o nějaký paní z nějaké příspěvkové organizace a navíc ani né statističky. Slečna nakonec píše ještě toto „jenže romská otázka je tak citlivé téma, že si nikdo oficiálně nedovolí čísla publikovat, aby nebyl nařčen z rasismu,atd..“
Výzkum neprováděla ona, pouze sesbírala čísla bůh ví odkud a zbytek je jedna paní povidala. Tohle je tvá argumentáž? Dokaž mi že ta čísla jsou správně, jelikož sám podobných tabulek můžu za den stihnout vyrobit tak 1000.

Jinak se mi v té diskusi  líbil jeden příspěvek, který hovoří za vše:

„Já myslím, že Rómové zaslouží uznání už jen za svou prostou existenci, protože už jen faktem, že existují, odvádí pořádný kus psychoterapeutické práce.
Jejich etnikum totiž slouží k masáži ega mnoha zástupců tupé masy (což je velmi populární sousloví tohoto webu. Doufám Radku, že na něj nemáš copyright ;-) ), která v porovnání s Rómy přece jen nevypadá zase až tak tupě. Zástupce nerómské tupé masy, který není ničím významný a zajímavý si může takto namlouvat, že ve srovnání s Rómem vypadá přece jen trochu stravitelněji....
Podle mě by si tedy mnoho lidí mělo každý den aspoň jednou říct - "Zaplať pánbůh za romskou kapesní kriminalitu! Zaplať pánbůh za jejich analfabetismus - to já umím aspoň trochu číst a psát. Zaplať pánbůh za Chánov! - V porovnání s obyvateli Chánova mám já aspoň nějaké civilizační návyky. Prostě, zaplať pánbůh za existenci Rómů. Vedle nich totiž nevypadám jako totální nula." ;-)

23 cikan cikan | 20. srpna 2010 v 13:11 | Reagovat

A proč bych měl vařit solutan, abych si mohl vydělat? co tě vede k takovému sprostému nařknutí? Tedy taky tě můžu nařknout, že za prachy poskytuješ orální služby mužům:).
Jsi člověk máš právo se ptát odkud pochízí informace, které jsou kolem tebe a také nakolik jsou věrohodné.
To by jsis taky někdy někde mohl přečíst, že zeměkoule je placatá a potom to tady papouškovat jako víše tebou uvedené.

24 jery jery | 8. září 2010 v 13:12 | Reagovat

Je teda fakt, že všechny cikány nelze házet do jednoho pytle... Jak už jsem psal , s jedním dělám v práci a je to fajn kluk a jsou tu i opravdu slušné rodiny mezi starousedlíky.
Dokonce i tento "náš cikán" z tohoto fóra se bude nejspíš asi řadit k těm 0.8% vysokoškolsky vzdělaných a tudíž i inteligentních cikánů s pravděpodobně dobrým sociálním zázemím. Ale nechápu proč se tak zastává toho zbytku, který mu jeho, určitě dobrou pověst kazí. Přijeď si, milý cikáne, třeba na měsíční dovolenou do Janova. Možná tam najdeš nějakého příbuzného který tě u sebe přes dovču nechá. Udělej si takový soukromý sociologický průzkum a pak nám přijď sem na toto fórum objektivně sdělit, třeba se neboj i sebekriticky, jaký z toho budeš mít pocit. Hlavně se nezapomeň na názory optat obou stran...  
Mimochodem v Janově se nám to hezky rozdělilo do dvou takových menších skupin. Na ty starousedlíky, kteří se za slovo cikán nestydí, na které jsme si zvykli a kteří se už i s námi jakž takž sžili a dokonce většina z nich i pracuje   a na ty přistěhovalce z Prahy, Ostravy, Ústí a Slovenska, kteří si nechají říkat "Romové" a za slovo cikán jsou nepříčetní a jejichž prací je docházet si pro sociální příspěvky a ždímat stát z peněz. No a tyhle dvě skupiny se mezi sebou začali docela mlátit. Ono i těm "našim" cikánům vadí, co tu ti přistěhovalí vyvádějí a že se zvedla kriminalita, ukradená auta, vykradené byty, obchody... Zkrátka jim kazí jejich pracně vybudovanou "lepší pověst".
Nikdy jsem tu neviděl že by se rvali cikáni mezi sebou, spíše naopak vždy drželi při sobě za všech okolností. Až teď... Bohužel těch "špatnejch" je drtivá přesila...

25 cikán cikán | 10. září 2010 v 7:42 | Reagovat

O čem píšeš je zcela jiná věc nežli o čem se tu celou dobu bavíme. Ty hovoříš o migrační problematice. Já o zdejší romské. Sám připouštíš, že se „starousedlí“ Romové přizpůsobili a žijí normální životy a já podotýkám, že z větší části jejich populace. Těch několik ghet, který tady máte na mysli  není ani z poloviny většina z naší populace žijící v ČR!!!!! A vůbec se nezabývám hystorii těhle ghét, avšak všem je snad jasné, že Cikáni je nezaložili, neměli by  na to prostředky ani moc.  
Důvod problematiky je zřejmý, migrace za lepším ze Slovenska je neúnosná a to jak správně píšeš i pro nás cigány starousedlíky.  Dost často zdejší lidé nespatřují problém jen u slovenských Romů, ale z velké míry i u býlích Slováků tzv. „Východňárů“. Nehovořím o býlích Maďarech, kteří sem taktéž přijíždí za prací. Ty v našem městě na lidi tahali mačety. A už vůbec nemluvím o Polákách, kteří když se opijí tak nejsou nic jiného nežli vandalové a ještě nesmírně vulgární na ženský.
Já si fakt nemyslím, že na to co vás štve a pálí se nechá ukázat prstem jako na bod ve středu terče, ta věc má daleko širší rozsah a důsledky a už dávno to překročilo hranici etnicity. Cikán nebo necikán, to je jedno lidi ať jsou jakýkoliv dokáží být neskutečný prasata a hovada. Pokud se budeme dokola hádat na který straně jich je víc, tak ok jednu můžeme dojít k nějakému číslu, ale co se stane, když už ho budeme znát? Myslím, že náprava nestojí  jenom na týhle malichernosti. Dokonce si myslím, že znalost těchto čísel neřeší zcela nic. Věc se musí řešit na politické a legislativní úrovni, ale pokud se o to někdo pokusí, hned je hajzl, zrádce, příživník apod…… viz. třeba Kocáb a ukažte mi jednoho jediného politika před tmhle strejdou, který se zabýval touto problematikou a kterého veřejnost nezmastila.

26 ČECH ČECH | 6. října 2010 v 13:42 | Reagovat

A JE TO TADY
Rodiče Natálky lhali, nechali dceru v hořící místnosti, uvedl obhájce

http://www.novinky.cz/krimi/213352-rodice-natalky-lhali-nechali-dceru-v-horici-mistnosti-uvedl-obhajce.html

DÁLE UŽ BEZ KOMENTÁŘE....

27 cikán cikán | 8. října 2010 v 10:30 | Reagovat

Čechu pokud by se mělo měřit IQ Českého národa podle tebe, tak jsme fakt asi nejpitomnější národ na světě.
"Uvedl obhájce" obhájce obžalovaných, víš ti často říkají takové věci, aby vysekali, či alespoň zapůsobili na svého klienta, kterým by jsi nemohl uvěřit, ani kdyby jsi úplně a zcela mimo. Což nakonec asi jsi, protože aby jsi tohle prohlášení mohl brát vážně musel by to uvést, vyšetřivatel, či soud, nebo samotní poškození.
A co má znemenat to tvé "A JE TO TADY" to jakože je teď normální házet lidem do domu zápalné láhve?

28 Moravák Moravák | 20. října 2010 v 22:23 | Reagovat

[1]: a ty si byl u toho, když napadli tu holčičku? podle mě se tomuhle měli věnovat stejně a ne zvýhodňovat jednu stranu,

[27]: ten dům pokud vím byla barabizna ve které neměl nikdo co dělat... oni tam jaksi bydleli načerno

29 Moravák Moravák | 20. října 2010 v 22:38 | Reagovat

[4]: promiň al myslím, že je to spíš naopak třetina pracuje zbytek ne... znám poctivé a pracující cikány, a  vážím si jich, al je jich opravdu málo... žel jsem vyrůstal ve městě kde momentálně žije 70% cikánů, a 10% je těch poctivých, zbytek se snaží využívat všech možných prostředků jak dostat peníze a nehnout pro to ani prstem...

30 občan občan | 23. října 2010 v 13:17 | Reagovat

Nejsem žádný rasista,neonacista a pdb.,jen průměrný občan.To jen na úvod.Početl jsem zde pár reakcí na tento článek a celkem mě pobavil ,,cikán'' obhajobou svého etnika.Já si jen říkám,proč teda za ta staletí kočování(z důvodu vyhnanství) od oblasti indie až v podstatě do celého světa,je nikde nikdo nechce?Proč?Nebo snad někdo ví o takovém státě,republice atd.?Rád se přiučím.O tom proč je tomu tak se asi zmiňovat nebudu,to asi ze skušenosti každý tuší.PS: Nemá někdo tušení jak vzniklo slovo ,,Rom''?,popřípadně jeho historii a návaznost na cikánské etnikum?Že by snad od slova Roma(Italy)?

31 cikán cikán | 26. října 2010 v 11:04 | Reagovat

Oh zas ti vaše čísla, moraváku jaké že je to město se 70% romským obyvatelstvem? :)))))))))

Občan: Buď já, nebo ty nevíš o čem píšeš. Tak například, Španělsko, Řecko, Německo, Belgie, Dánsko, Švícarsko, Irsko, Anglie, Usa, Kanada............ Probouzí se ale i ČR a mohl bych pokračovat, prostě v zemích, kde většina občanů nemá místo mozku jenom knedlík!:) prostě všude tam, kde lidi na sebe pohlížejí jako na konkrétní jednotlivce se svými klady a zápory, nikoliv jako na soubor předsudků, možných a nemožných kdyby a především tam, kde většina nepaušalizuje. Nejspíš vytáhneš Francii, ale tam opět a zase šlo o konkrétní lidi. Chápaní významu cikán tam a tady je zcela jiné. Tam se jim vybaví, člověk s národností, tady hned určitá sociální skupina na okraji společnosti. Mnoho o tom vím, ve Francii jsem byl na dvouleté sáži. Ve Španělsku, kde jsem také působil se pod tímto pojmem skrývá zase skupina majetných na úrovni, tedy výjma velkých měst. Báječně to mají pošefovaný v Řecku. Naštěstí mnoho českých lidí, nechce být omezenými přenašeči univerzální pravdy a od knedlíkovství se odprostili. Tento trend se rozvíjí a nadále i bude. Jinak rozhodně nemusím nic obhajovat možná jen vy svůj tupý rozhled.

32 cigoš cigoš | 25. listopadu 2010 v 11:04 | Reagovat

Tak hlupáku, prý "nebude potrestán"????? nakonec dostal 10 let a stát. zástupce se ještě odvolal. Nevím, ale tvé hloupé prognózy jsou víc jak směšné a skutečně jak píšeš výše jsou to jen plky a sprosté píčoviny vycucané z tvého smradlavého prstu u nohy.  Rozhodně neobhajuju žádnou stranu, každý by za své chování měl být zodpovědný a je jedno zdali cikán nebo zamindrákovanej sinhed.

33 cigoš cigoš | 25. listopadu 2010 v 14:30 | Reagovat

A tak neodvolal ani nemohl, jelikož je to maximální trest pro mladistvého.

34 rasista rasista | 26. března 2012 v 21:18 | Reagovat

Kamaráde tebe stříkli hodně mimo hajzlovou mísu že?

35 Dogez Dogez | 19. dubna 2014 v 12:42 | Reagovat

Zachránil ji čech[6]:

36 terra terra | 19. dubna 2014 v 14:39 | Reagovat

[4]: kazda mama by se vrhla pro sve dite,stejne jako kazdy otec,at hori nebo pada dum.tak nemel nesmysli ja mam deti dve a dala bych zane zivot,tim ti chci rict ze ja bych tam pro ne sla.ty asi deti nemas co?a jestli mas a nesel by jsi tak si jinej.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama