Popálenému Čechovi by se nikdy nedostalo takové péče jako popálené Ementálce z Vítkova

17. srpna 2009 v 17:01
Každého řádného plátce zdravotního pojištění, kterým mimochodem dle našich informací není nikdo z podpálených vítkovských Rómů, jistě zarazila zpráva o tom, jak nadstandardně je pečováno o malou sežehnutou Rómku z Vítkova. Péče o ní stála zatím něco kolem 5-ti milionů korun, byla jí transplantována umělá kůže a dle sdělení lékařů popáleninového centra ostravské fakultní nemocnice byly tímto způsobem léčeny zatím jen čtyři děti, shodou podivných náhod všechny rómského původu.

"Nemůžeme si dovolit léčit takto drahou metodou české děti právě z důvodů finanční nákladnosti dané metody. A zároveň si nemůžeme dovolit, aby v naší nemocnici zemřel Róm, byli bychom ihned odsouzeni za rasismus", uvádějí ostravští lékaři. "Mrtvý Čech nikoho nezajímá, je to jako když v rybníku lekne ryba. Mrtvý Róm ale plní titulní strany novin jako třeba ten falešný Rómský princ z Rumunska", doplňují specialisté na léčbu popálenin.

Stav popálené Ementálky se každým dnem zlepšuje, dívenka už komunikuje očima, prý se dokonce naučila mrkat morseovku. Čeká ji však ještě dlouhá a drahá léčba, kterou solidárně zaplatí všichni pojištěnci Revírní bratrské pokladny. Popálené české děti ale skutečně nikoho nezajímají, protože jsou zkrátka příliš české a tudíž obyčejné. Nevyvolává právě takovýto dvojí přístup k Rómům a Čechům pocity rasismu v České společnosti? Ministerstvo vnitra a Česká policie by se do budoucna měli zaměřit více na prevenci rasismu než na pouhou násilnou represi, která nikdy nic nevyřeší. Jako první krok k prevenci by mělo být velmi výrazné snížení sociálních dávek pro chronicky nezaměstnané jedince, tvrdý postup proti neplatičům nájemného a ještě tvrdší postup proti kapsářům a vykradačům aut a domů. Potom by určitě ubylo rasistických nálad v řadách slušných pracujících Čechů.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama