Výstava lidských ostatků Bodies Revealed versus Dr. Josef Mengele

19. června 2009 v 11:08
Co má společného právě probíhající výstava vypreparovaných lidských ostatků nazvaná Bodies Revealed s nacistickým doktorem Mengelem? Odpověď na tuto otázku naleznete v následujícím textu. Výstava Bodies Revealed probíhá v Brně ve svatostánku konzumu, zvaném Obchodní centrum Olympia, takže až si tam koupíte rohlíky, můžete se stavit omrknout nějaké ty mrtvoly. Je to jistě lepší než koukat na americké horory nebo akční filmy, protože v Brně jsou narozdíl od filmů k vidění mrtvoly opravdové. Brněnské OC Olympia se tak od 2.6.2009 stalo oblíbeným výletním místem českých i zahraničních nekrofilů, kteří přijíždějí například i z Rakouska (Fritzlreich).

Autorem preparátů, v médiích zvaných "moderní umění", je Němec Gunther von Hagens. Lidské ostatky, které pro výstavu Hagens zpracoval metodou plastinace, patří s největší pravděpodobností čínským politickým vězňům, kteří byli popraveni za svůj protikomunistický názor. Z českého prostředí by tak Hagens mohl vypreparovat třeba tělo umučeného anti-komunisty Pavla Wonky nebo popravené JUDr. Milady Horákové. Čínské mrtvoly však pocházejí z velké dálky, jsou to těla pro nás bezejmenných lidí.

Dalším známým německým "umělcem", který se zabýval podobnou tématikou jako Hagens, byl Dr. Josef Mengele, který své exponáty zpracovával ještě v průběhu jejich života nejen v koncentračním táboře Osvětim. Pokud by dnes Dr. Mengele žil, byl by zřejmě stejně uznávanou celebritou jako autor výstavy Bodies, Gunther von Hagens. Dr. Mengele vytipované lidské exempláře například pitval zaživa, čímž jistě obohatil medicínský obor o nové poznatky, nabízí se však otázka-bylo to etické? A je etická výstava Bodies? Na obě otázky si dnešní veřejnost jistě odpoví kladně, doba už je taková a jde přece hlavně o to vědecké poznání, že? Snad se jednou dočkáme doby, kdy budou pachatelé tzv. orlických vražd prohlášeni za uznávané umělce. Vždyť taková mrtvola v sudu na dně přehrady je skoro stejně senzační jako mrtvý souložící pár Gunthera von Hagense (viz. foto).
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 UFO UFO | 21. května 2012 v 14:34 | Reagovat

blablabla... snuska kydu na entou. a nezapomente prestat chodit k lekari, nebo ti tez prosli v prvnim rocniku pitvami, takze pozor, vsichni lekari jsou nekrofilove!

2 Ivo Patrik Ivo Patrik | 28. listopadu 2012 v 15:32 | Reagovat

jak se píchají figuríny??

3 Michal Michal | E-mail | 10. srpna 2014 v 21:58 | Reagovat

Autor tohoto článku musí být až neuvěřitelný idiot!!!!

4 Marek Pospíšil Marek Pospíšil | E-mail | 3. listopadu 2014 v 21:41 | Reagovat

Konečně se našel někdo, komu se to nelíbí a řekl svůj názor. Také se mi výstava lidských ostatků nelíbí a je morálně špatná. Ono vůbec, naše země se ubírá špatným směrem, od politiků počínaje, takže není se čemu divit. Za nějaký čas tak bude ,,normální,, chodit na pitevnu. Hurá na mrtvoly! Pitomci

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama