A zase ty Čecháčci aneb Jak přežít na Moravě?

25. června 2009 v 8:06
Po letech mají naši zpravodajci na stole zase zábavné téma-povodně. Konečně je v okurkové sezóně o čem psát a točit reportáže a všichni rozumní lidé, kteří nebydlí u řeky nebo potoka, se mohou z tepla svého domova koukat na studené a mokré záběry ze zatopených míst a přitom popíjet svařáka.

A Moravané, kteří jsou povodněmi zřejmě nejvíce zasaženi, mohou opět nadávat na ty hnusné a odporné Čecháčky, kteří na ně jistojistě povodně seslali. Když totiž přijedete na Moravu, dozvíte se o existenci takzvaných Čecháčků, o kterých jste nikdy předtím neslyšeli. Jde samozřejmě o moravské označení pro Čechy, které by mělo být hanlivé a vtipné zároveň, nicméně moravský smysl pro humor je suchý jak vína ze Znojma. Je naprosto jedno, do kterého koutu Moravy se dostanete, všude se totiž zpívá stejná písnička o tom, že nebozí Moravané žijí v útlaku, že musejí pracovat a vydělávat na Čecháčky a že na nich stojí ekonomika České republiky. Těžko říct, jestli je to pravda nebo jestli jen Moravané čtou své zaručeně pravdivé informace z křišťálové koule. Na Moravě se také od každého kolemjdoucího dozvíte, že Čecháčci neposlali po ničivých povodních z roku 1997 na Moravu ani korunu na opravu vzniklých škod, ale když přišly povodně v roce 2002 na Prahu, peněz bylo dost. Moravané uplatňují na všechny Čechy princip kolektivní viny. Je jedno, že vy konkrétně za nic nemůžete, pokud se dostanete do hospody plné opilých Moravanů, jste Čecháček a Moravané to na vás poznají (a to si pište, že to poznají-už proto, že na sobě nemáte moravský lidový kroj), hrozí vám nebezpečí úrazu nebo smrti.

Proto se snažte předstírat, že jste Moravan, a to hlavně svým mluveným projevem. Ihned přestaňte používat slovo "viď", protože právě tohle slovo působí na Moravany jako červený hadr na býka. Místo slova "viď" říkejte za každou větou moravské "že". Věty začínejte vždy slovem "tož", případně "tož strécu" nebo proneste typické moravské "tož včil". Snažte se mluvit co nejspisovněji: místo "voda" říkejte "oda", místo "vosa" použijte slušnější "osa", neříkejte "ty vole", ale "ty ole" nebo rovnou "ty býku". Hlavně ale nikdy za žádných okolností nemluvte před Moravany o povodních, protože to je velmi citlivé téma a Moravané věří, že Čecháčci je chtějí těmi svými věčnými povodněmi spláchnout do propadliště dějin. Tož Moravě zdar, že?!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 cérka cérka | 3. července 2009 v 13:46 | Reagovat

Tož, Ogaro, co máš proti Moravě? Je vidět, že jsi nezažil na vlastní kůži, jak kruté jsou povodně. Můžu o tom ledacos povídat. Jen přihlížíš, jak Ti voda pustoší to, co jsi třeba budoval celý život. Projížděla jsem Novojičínskem a bylo mi z toho vážně do breku.

2 morgarath morgarath | 24. srpna 2009 v 0:52 | Reagovat

kamo na moravu nenadavej. kurva vsichni sme cesi,bili,meli bysme drzet pri sobe. ja sem z ostravy a proti cechum-cechackum nic nemam-jinak by moje pritelkyne nebyla z ceskych budejovic. my nadavame akorat na prazaky, aspon my v ostrave.

3 Já | 13. září 2009 v 12:08 | Reagovat

Jsem z Moravy, ale tohle je vážně super:-D.

4 chan chan | 1. února 2010 v 20:42 | Reagovat

Ten článek je pěkná buzerace,píšeš tady bláboly aby to vzbudilo odpor k moravě i mezi dalšími čechy-čecháčky.
k těm povodním v 97 si akorát vzpomínám jak jedna hlasatelka ze zpráv se přeřekla Moráci(místo moraváci) máte se na co těšit a ještě se tomu přeřeknutí chëchtala jak blbá do éteru, to mě tehdy fakt nasr..

5 Kristýna Kristýna | 10. dubna 2010 v 7:39 | Reagovat

co máš proti moravě ty Blbečku !! zřejmě si čecháček že? pěkně moc rozmazlenej tak tu nepiš krávoviny

6 Straník Straník | 29. března 2012 v 20:19 | Reagovat

Tož,co sa ti na tej našej Moravě nelíbí ty přiteplený čecháčku..nebo jak byste to řekli v čechách "přiteplenej" :-D Já sa mosim smáť tej mluvě..to sa nedá poslúchať a nejhorší na tem je,že už tak lidi mluvíja aj na Moravě do hája! :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama