Povinná výbava motorových vozidel od 1.6.2009 – přibude krumpáč, svíčka, rakev a úmrtní list

18. února 2009 v 12:23

Naši zákonodárci mají plné ruce práce s tím, jak co nejvíce znepříjemnit život všem řidičům. Od 1. června 2009 má vstoupit v platnost novela zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů. Řidiči už sebou v autech nebudou muset vozit rezervu ani klíč na výměnu píchlého kola, zato však k povinné výbavě přibude hned několik formulářů - kromě formuláře pro sepsání pojistné události budou muset řidiči přibalit ještě prázdný formulář nadepsaný stroze: úmrtní list.

Tak, jako dnes policie nevyjíždí k nehodám se škodou nižší než 100 tisíc Kč, tak nebude od června 2009 vyjíždět pohřební služba ke smrťákům s méně než dvěma nebožtíky. Vždyť zakopat mrtvého řidiče nebo spolujezdce zvládne i žena. Musí však při tomto pietním aktu postupovat v souladu se zákonem č. 256/2001 Sb. o pohřebnictví a o změně některých zákonů. Místo nepotřebné rezervy tak budou od 1. června 2009 řidiči muset v autě vozit daleko potřebnější krumpáč nebo motyčku a doporučena je i jedna čajová svíčka, kterou by měl každý amatérský hrobník zapálit na místě přírodního hrobu oběti smrtelné nehody.

Ve třetím kvartálu roku 2009 zřejmě vejde v platnost i novinka inspirovaná tolik oblíbenými poplatky u lékaře. Poplatky ve výši 30 Kč budou zavedeny i při návštěvě kosmetických nebo masérských salonů, budou vybírány u vstupů do supermarketů a také na poštách. Když můžou vybírat poplatky doktůrci, proč by nemohli ostatní? Stejně tak budou vybírány třicetikorunové poplatky denně od všech žáků, vstupujících do škol. Ministerstvo školství si tímto zajistí příliv několika miliard korun ročně do svého resortu.

A konečně od 1.ledna 2010 bude v souladu se zákonem č. 140/1961 Sb., trestní zákon pokutován každý, kdo nabídne úplatek číšníkovi nebo servírce v restauraci. Podle tohoto zákona se úplatkem rozumí takzvaná dýška (nebo tuzéry), která jsou dnes hojně a beztrestně rozdávána. Číšníci a servírky jsou kromě policistů snad posledními zaměstnanci, u kterých je vybírání úplatků tolerováno a to se od 1.1.2010 nadobro změní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 owqfkwqůlfwlfk owqfkwqůlfwlfk | 3. března 2009 v 21:38 | Reagovat

Myslel jsem, že ten krumpáč bude spíše na radary než na hrob...

2 pavel kratochvíl pavel kratochvíl | E-mail | 4. srpna 2009 v 14:26 | Reagovat

velmi dobré.Můžeme se dnes a deně dočkat všeho.

3 morgarath morgarath | 24. srpna 2009 v 2:15 | Reagovat

:D vzkaz1-na radary:D dost dobry...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama