Zásady protichemické ochrany, aneb Slzný plyn je svině!

24. prosince 2008 v 15:31
A jsou tady Vánoce a zas ve stejnou dobu jako loni! A možná právě proto bychom si zde měli povědět něco o zásadách protichemické obrany, protože takové Vánoce jsou obdobím zvýšeného výskytu chemických útoků. A jaký by to byl chemický útok bez slzného plynu?

Slzný plyn je tvořený nejčastěji zřejmě bromacetonem, který dráždí nejen sliznici dýchacích cest, ale i oči. Slzný plyn se používá jak k osobní ochraně ve formě spreje, tak i k rozhánění zlobivých demonstrantů. Jak se nepříjemným dráždivým účinkům slzáku bránit? Stačí mít u sebe aktivní uhlí:-). V ideálním případě nacpané ve filtru respirátoru nebo ve filtru plynové masky. Aktivní uhlí se poslední dobou montuje i do vzduchových filtrů některých automobilů, akorát opravdu netuším proč. Že by automobilky jako BMW myslely na pohodlí demonstrantů, kteří by v bavoráku hledali úkryt? Možná.

Dostáváme se k finanční stránce věci. Kolik takový respirátor s aktivním uhlím stojí? Zhruba 50 korun a k sehnání je třeba ZDE. Lepší ochranu celého obličeje poskytuje třeba plynová maska M10, která je k sehnání za nějakých 255 Kč třeba TADY.

Jak vidíte, prostředky určené k protichemické ochraně nejsou nijak drahé, přesto však jsou účinné. Pokud se během roku 2009 chystáte na nějakou tu demošku, vybavte se jimi, vždyť bránit se není zakázaný!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 šunka šunka | 26. prosince 2008 v 2:55 | Reagovat

super

2 qšowprfqrrqrqwtgw qšowprfqrrqrqwtgw | 7. ledna 2009 v 23:14 | Reagovat

"Aktivní uhlí se poslední dobou montuje i do vzduchových filtrů některých automobilů, akorát opravdu netuším proč." Že by to bylo pro případ že pojedou za trabantem? :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama