Makejte, vy bílý svině aneb Proč platíme zdravotní a sociální?

21. listopadu 2008 v 9:06

Bratr mojí kamarádky je manažerem v jedné velké společnosti. Má plat 150 tisíc Kč měsíčně a podle toho, co jsem od mojí kamarádky slyšel, odvádí státu měsíčně okolo 60 tisíc Kč na daních, zdravotním a sociálním. Zbyde mu nějakých 90 tisíc Kč, což je sice celkem dost peněz, ale na druhou stranu je to jen malá část z jeho hrubého platu. Obecně v české republice platí pravidlo, že kdo víc vydělává, ten víc odvádí státu na daních, zdravotním a sociálním.

Zdravotní a sociální pojištění však není tím, čím se zdá být. Někteří lidé si mohou mylně myslet, že si formou zdravotního a sociálního přispívají na svou případnou hospitalizaci nebo na svůj důchod. Chci vás upozornit, že to je nesmysl. V České republice totiž existuje takzvaně solidární systém zdravotního a sociálního pojištění. Zjednodušeně to znamená, že pracující občané České republiky dobrovolně a vědomě každý měsíc darují nezanedbatelnou část své výplaty nepracujícím občanům České republiky.

Kdo jsou nepracující občané České republiky? Děti, školáci a studenti, důchodci a jiní občané. Je správné darovat část svých výplat dětem, školákům a studentům? Ano, to rozhodně je, protože děti, školáci a studenti jednou budou pracovat, jsou perspektivní a jistou formu podpory od nás všech si zaslouží. A co důchodci, kteří pobírají důchod z našeho sociálního pojištění? Většina důchodců pracovala, tudíž i oni si svoje peníze z našich výplat zaslouží, samozřejmě kromě bývalých komunistických funkcionářů, kteří berou nehorázně vysoké důchody. Je mi špatně z toho, že přispívám na důchod třeba Miloušovi Jakešovi. Je to stejný pocit jako byste posílali část svých výplat na důchod Adolfu Hitlerovi, pokud by ho Němci nechali ve své zemi poklidně dožít tak, jako my necháváme poklidně dožít naše komunisty.

Kdo jsou ti "jiní občané" z druhé věty třetího odstavce tohoto článku? Jsou to lidé pobírající dávky pro podporu v nezaměstnanosti bez rozdílu barvy pleti. Je jasné, že v určitých dejme tomu jinobarevných menšinách je takových lidí víc, ale vy těmto lidem přispíváte rádi a dobrovolně. A to je dobře. Vždyť není nic krásnějšího než jít do prodejny se značkovým sportovním oblečením a obuví, mrknout na Aranku s Dežem kterak kupují nejnovější a
nejdražší boty značky Adidias nebo Nike a v duchu si spočítat, že jste jim ty boty vlastně zaplatili vy z částí vašich platů. Je to skvělý pocit a jistě vás zahřeje u srdce, že jste udělali dobrý skutek. A proto - makejte, vy bílý svině, Aranka a Dežo už chtěj zase nakupovat!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 pepýkcz pepýkcz | 21. listopadu 2008 v 12:11 | Reagovat

Proč nepíšeš o bílých bezdomovcích postávájících před supermarkety kde chlastají okrádájí slušně nakupující sám jsem to na vlastní oči viděl.Proč nepíšeš o zástupech bílých fetáků postávájících před úřady práce.Proč nepíšeš o bílých podvodnících kteří okrádají stát o miliardy.Proč nepíšeš o korupci v politice.Proč nepíšeš o bílých pedofilech zneužívajících své děti.Proč nepíšeš o doživotně odsouzených vrazích ze sta procent bílé pleti.Proč nepíšeš o tunelářích jako byl Stehlík který zrujnoval Poldy Kladno která by dnes mohla dávat práci tisícům zaměstnancům a kde ted paběrkují cikáni.Proč nepíšeš o asociálních neonacistech kteří si vybíjejí své mindráky na policistech?Začni vidět svět v barvách a ne jen v té černé.Nezastávám se cikánů jsou to hajzlové,ale tohle jednostranné  vidění světa už mě pěkně sere!

2 Autor Autor | 21. listopadu 2008 v 12:17 | Reagovat

Jo, těch ožehavejch témat je tolik, že to všecko nestíhám, ale snad se k tomu dostanu časem. A když né já, tak snad někdo jinej na jinym blogu. Mě momentálně trápí tohle.

3 pepýkcz pepýkcz | 21. listopadu 2008 v 12:44 | Reagovat

Jo,jo nácek bude psát o bílejch bezdomovcích :)

4 Autor Autor | 23. listopadu 2008 v 18:49 | Reagovat

pepýkcz: Nejsem nácek. Nesnáším Hermanna Göringa stejně jako Milouše Jakeše.

5 rocky4 rocky4 | 24. listopadu 2008 v 7:37 | Reagovat

auore: méně zaujatosti a více pravdy, ty to už jedeš jak křestani

6 LLook LLook | 26. ledna 2009 v 0:30 | Reagovat

[1] Je pravda, že ve velkých čórkách jedou u nás jen bílí (alespoň na vrcholku, mezi přicmrndávači a gorilami jsou různé barvy), na druhou stranu - ve velkých prospěšných iniciativách jsou také pouze bílí! Kolik českých cikánů zneužívá nemocenskou, kolik českých cikánů je v Médicins Sans Frontières. Kolik cikánů podniklo loupežné přepadení, kolik cikánů slouží v Policii ČR. Kolik cikánů se dopouští domácího násilí, kolik se jich angažuje v Bílém kruhu bezpečí?

Asociální neonacisté jsou vedle fenoménu "české cikánské komunity" pouze okrajovým jevem, ačkoli se ze všech sil snaží být co nejvíc vidět (narozdíl od těch cikánů, kteří se chovají jako spíše jako vězni ve vězňově dilematu).

Před asi dvěma roky jsem byl na ÚP (nakonec jsem se ani nepřihlásil, přišlo mi to nedůstojné a radši jsem si těch pár grešlí na pojistném za jeden měsíc nakonec zaplatil sám). Žádných bílých feťáků jsem si já osobně nevšiml. Jistě nějací existují, ale jak z mé zkušenosti (během čekání jsem vyslechl různé rozhovory), tak ze zkušenosti různých mých přátel mezi abonenty ÚP převažují lidé, kteří kolonku "národnost" vyplňují jako "Českou" nepravdivě...

7 brux brux | 25. března 2009 v 23:38 | Reagovat

co se tíče bezdomovcu netahal bych je sem.ti povetčinou nic od státu nedostávaj(nebot ani nemaj op)a co jimdáme do žebradla je naše věc.a fetáci na ty dojde řekl bych že stát nemá problém s nima ča od času zatočit.bohužel cikáni to je věc jiná šáhnout na ně se každej bojí kuli rasizmu.lidé jsou ruzní a na všech stranách jsou špatní a dobří,ale u cikánu je problém v tom že co se tíče víhod jsou braní jako etnikum(i přesto že romskou národnost má málokdo)a co se tíče poviností je to rasizmus.komu to nejvíc škodí jsou slušní cikáni a ti také mají první svím neslušnejm bráchum šlápnout na krk.

8 Anti Anti | 10. září 2011 v 3:05 | Reagovat

Vole, tak se k tem cikorkam nastehuj

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama