Říjen 2008

Jste zbyteční, nahraditelní a váš život nic neznamená

8. října 2008 v 9:11
Přemýšleli jste někdy sami o sobě? O tom, co jste v životě dokázali, o tom, jestli má váš život smysl, o tom, že byste někdy nejradši vůbec nežili? Pokud ano, tak potom čtete ten správný článek:-). Mnozí idealisti, snílci a jiní pracovníci humanitárních organizací nás krmí tím, že stojí za to zachraňovat životy lidí, že každý člověk je důležitý. Není to pravda.

Pravda je taková, že všichni jsme nahraditelní a náš život nic neznamená. Zamyslete se nad tím, co se stane, pokud náhle zemřete, třeba na přechodu pro chodce pod koly kamiónu, který to neubrzdí. Může se stát cokoliv, copak jste neviděli film Final Destination? Pokud studujete, tak na vaše místo v lavici přijde nový žáček (třeba z Vietnamu nebo z Ukrajiny), spolužáky z vašeho neblahého odchodu na věčnost možná trochu zamrazí, ale vzápětí dají fotku vašeho rozježděného tělíčka na nějaký velmi trapný teenage server typu www.rozzlobenimuzi.com. Život půjde dál i bez vás, jen vaší rodinu to možná na čas trochu rozhodí. Pokud pracujete, tak se na vaše místo hravě najde někdo jiný, nejen na to pracovní, ale i na vaše místo v posteli. Nejste zkrátka nic, i když máte ze sebe občas radost, prdel si vozíte v Bentley a na účet vám chodí měsíčně sedmimístné částky.

A proto - jednejte s každým jako se sobě rovným, neuznávejte žádné autority, protože žádné neexistují. A ještě než si pro vás ta zubatá přijde - nestálo by za to udělat pořádnej riot? Určitě existuje něco, co chcete už dlouho udělat - třeba prohnat Cikrta skartovačkou nebo něco jiného. Ať už je to cokoliv, udělejte to, neexistují žádné hranice, vy jste Bozi vašeho světa. Můžete se navíc navždy zapsat do dějin třeba jako první člověk, který zahrál na fujaru "hnědý tón" (a všichni posluchači se posrali) a to už se rozhodně vyplatí. Sice se nestanete nesmrtelnými, ale je to legrace a o tu jde především. Výsledek vašeho konání by měl rozesmát a inspirovat nejméně jednu další osobu. Možná spustíte řetězovou reakci. Jenom nevykrádejte domy a auta, protože proto.