Novodobí političtí vězni?

26. září 2008 v 8:40

V médiích se objevila zpráva o nepodmíněném odsouzení dvou údajných českých neonacistů. Byli poslání na několik let za mříže do věznice s ostrahou, což je téměř nejtvrdší forma vězení pro téměř nejhorší zločince - vrahy a násilníky. Mladíci, o kterých tu píšu, se provinili tím, že psali internetový časopis, což je prý společensky velmi nebezpečné, alespoň to tvrdí žalobce Zdeněk Štěpánek.

Podle důkazů, které obžalobě u soudu poskytli protistátní bojovníci ze serveru Antifa.cz, se jednalo o neonacistický časopis Poslední generace. S odsouzenými mladíky nijak nesympatizuji, stejně tak se mi nelíbí jakékoliv nacistické myšlenky, pouze mě mírně překvapila tvrdost a výše trestu. I když v naší lidově demokratické republice je možné všechno, zvlášť když u soudu předsedají bývalí činovníci KSČ.

Krást se zde může podle libosti a pokud si dáte pozor a budete krást jen věci v hodnotě do 4999 Kč, nebudete nijak stíháni, natož odsouzeni, ani když toto jednání budete činit opakovaně. Můžete zde beztrestně vykrást třeba 2000 automobilů za rok a nehrozí vám za to žádný trest, pokud neukradnete věc v hodnotě vyšší než 5000 Kč, a tak není divu, že se u nás značná část obyvatelstva drobnými krádežemi beztrestně živí na úkor pracujících, kteří jsou okrádáni. Za to, že napíšete pár článků však můžete jít bručet natvrdo a to ještě mezi ty nejhrubší kriminálníky do takového typu vězení, kde sedí mimo jiné i brutální vrazi. Verdikt havlíčkobrodského soudu mi silně připomíná politické procesy z 50. let 20. století, kdy byli do vězení (nebo na popravu) posíláni lidé za svůj tehdy špatný a pro tehdejší stát nepohodlný politický postoj ve veřejných procesech, které měly za úkol zastrašit ostatní podobně smýšlející občany.

Závěr je tedy jasný: svérázové z řad zaměstnanců havlbrodského okresního soudu dostali zřejmě státní zakázku veřejně odsoudit politicky nekorektní mladíky v kauze, kterou ostatním podobně smýšlejícím mladíkům naservírovala na televizních obrazovkách média proto, aby je od jejich závadných myšlenek odradila. A proto-neonacisté, převlečte kabáty a na prvního máje se sejděte na komunistické manifestaci v kterémkoliv českém městě. Komunistické smýšlení má v Čechách delší tradici než to opačné, srovnatelné - neonacistické. A navíc, být komunistou se v Čechách netrestá. Komunistů je v ČR daleko víc než neonacistů, odhady jdou někam k 1 milionů voličů a sympatizantů KSČM, zatímco neonacistů je pár stovek až tisíc.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 15xQ 15xQ | 27. září 2008 v 18:31 | Reagovat

njn, mame tady proste bordel

2 rom rom | 1. října 2008 v 14:00 | Reagovat

Autore: ještě jednou, nežli začneš něco takového psát, nakoukni alespoň jednou do toho trestního řádu. To co tu jedeš je ubohá a směšná demagogie. Odkdy je opak nacionalizmu komunismus? Vyzívání k občanské nesnašenlivosti až vraždám je podle tebe normální. Píšeš, že se nikoho nezastáváš, ten článek, ale hovoří zcela jinak. Ještě jen vězeňskej řád má ještě oddělení D tedy ostraha není nejtvrdší. Navíc dva měsíce pochval a jsou na Béčku, potom žádost o podmínku a za necelej rok jsou doma.

3 Autor Autor | 1. října 2008 v 15:02 | Reagovat

I když odsuzuju myšlenky, který ty dva zřejmě propagovali, tak se mi ten trest zdá příliš tvrdej ve srovnání s tim, jak jsou u nás trestaný některý nenapravitelný recidivisti (např. vykradači aut, bytů, kapsáři,...). Tyhle dva "náckové" měli skončit maximálně ve vězení s dohledem nebo s alternativním trestem. Ve vězení s ostrahou by měla sedět soudkyně Brožová-Polednová a všichni další soudci, který měli prsty v těch špinavejch rudejch procesech, kdy ve vězení končili nevinný lidi za tzv. velezradu, která se ovšem ve skutečnosti nekonala a byla jen na papíře. Velká ostuda ČR je, že plno komunistickejch soudců soudí dál-viz. ta podílnice na vraždě Pavla Wonky.

4 rom rom | 2. října 2008 v 7:50 | Reagovat

Přiměřenost trerstu je, ale diskutabilní skoro u každého procesu. V tomto případě bych osobně byl ještě přísnější. Veškeré projevy rasizmu a vyzívání k vázjemné nesnášenlivosti byly v minulosti vě většině případu přehodnoceny na přestupky. Pokud někdo někoho nezabil davali se podmíněné tresty, nebo dokonce žádné. Proto se tak náckové mohou viditelně vyjadřovat, napadat a ve skupinkách útočit. Pokud byl kdysi znám fenomen cikánská ferofka, dnes by se mohl přejmenovat na skinhedskou ferovku.

Jinak podceňovaní k násilí není vůbec politika a nechápu jak s tím můžeš srovnávat krádeže? Myslím, že by jsi byl desetkrát radši okraden, než zkopán do kulaté krychle nějakýma blbcema, co žerou takovýchle časáky, který je k tomu nabádaj.  JJ dřívější politická scéna myslím tím Komunistickou k takovýmto projevům byla nekompromisní a velice tvrdá. Ale i tobě z minulých článků vadí nezaměstnanost a příživnictví. Jak se říká chyba všech revolucí je ta, že smete i to dobré, zaběhlé a fungující.

5 pepýkcz pepýkcz | 21. listopadu 2008 v 15:13 | Reagovat

Dal bych jim víc-výlet na týdenní pobyt v Osvětimi a cikány jako kápa,myslím si ,že by změnili názor.A nebo bych je poslal do Izraele  kde by je IDF použila jako cvičné terče.Byl jsem 6let v Izraeli a mám spoustu přátel mezi Izraelci i mezi Araby,můj kamarád je vojákem IDF tankista velitel tanku Merkava.Podle něj by on a jeho posádka tanku vyřešila za pár minutneonacistickou otázku v Č.R.

6 Smuténka Smuténka | 21. listopadu 2008 v 15:30 | Reagovat

Domluvme se takto: pozvěte prosím dne 1.5.2009 posádku tanku Merkava Mk.I. do Prahy. Jednou ranou tak zabijete několik much. Neonacisti, komunisti, policisti i všecky další isti.

7 brux brux | 28. března 2009 v 13:51 | Reagovat

si děláte srandu tu odsuzujete nácky a zastáváte se komanču??vždyt maj na svědomí mnohem horší věci.autor má pravdu že pokud tu je legální strana vyzívající k třídnímu násilí měla by být legální i ta vyzívající k rasovému nebo naopak zakázat obě.pepýkcz a si odstřelovač a v africe se učíš čarovat co??jsem zvědav až se tví židovští a arabští kámoši začnou vraždit komu budeš fandit.podle mě by on a jeho osádka v čr udělali pěkný prd

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama