Vraťte Čechům jejich hymnu!

27. července 2008 v 11:28
Název tohohle článku zní možná trochu divně, ale je to dáno pouze faktem, že většina Čechů přijala relativně mladou písničku "Kde domov můj" za svou hymnu bez ověření si faktu, že pravá a daleko starší česká hymna je píseň zcela jiná. Nejprve ale k písni "Kde domov můj". Pochází z neúspěšné divadelní hry "Fidlovačka" J. K. Tyla a F. Škroupa poprvé uvedené roku 1834. Jde o píseň číslo 19, která se i přes neúspěch Fidlovačky stala oblíbenou mezi českým lidem a oficiální českou hymnou je od roku 1918, to znamená 90 let. I dnes je text této písně aktuální zejména díky bytové politice našeho státu, který zajišťuje bydlení zdarma stále početnější Romské menšině, přičemž zcela kašle na českou většinu, a proto mnohým Čechům, bydlícím pod mostem nebo v lese nezbývá nic jiného než si posmutněle broukat: Kde domov můj...

Jaká ale byla prapůvodní neoficiální česká hymna, kterou český lid zpíval několik stovek let (zřejmě skoro 800 let)? Jde o Svatováclavský chorál nebo chcete-li píseň "Svatý Václave". Jedná se o píseň církevní, o jakousi modlitbu ke svatému Václavovi, patronovi české země. V této písni prosí český lid svého patrona, aby "nedal zahynouti nám ni budoucím", to znamená aby český národ nevyhynul. Přestože je tenhle song neuvěřitelně starý, je také aktuální, neboť českému národu do budoucna vyhynutí opravdu hrozí. Mladí Češi nemají peníze na předražené bydlení, nemnoží se, zatímco jiní menšinoví občané mají bydlení zcela zdarma, množí se geometrickou řadou a závratnou rychlostí.

Zpátky ale k písni "Svatý Václave", která se nestala oficiální státní hymnou zřejmě z jednoho prostého důvodu - zní příliš zastarale a její melodie je daleko komplikovanější než nápěv současné české hymny. Přesto ale undergroundovou neoficiální českou hymnu můžete po mnoha staletích slyšet na našem území i dnes, a to v kostelích zpravidla na konci nedělní velké mše nebo o významných křesťanských svátcích. V kostele jsem tuhle písničku slyšel jednou a běhal mi mráz po zádech - všem vlastencům doporučuju zážitek z poslechu tohohle songu aspoň jednou za život prožít.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Dalibor Dalibor | 31. července 2008 v 19:56 | Reagovat

Bydlíme 500 od cikánské osady v Ostravě. Cikáni nám kradou co se dá a policajti jsou na to krátcí. Nastěhoval bych k cikánům Topolánka a všechny co se zastávají cikánů. Cikánů si nikdo nevšímá a nikdo jim nic nekrade. Cikáni zmlátí své dítě když je někdo chytne při krádeži, cikánské dítě nedostane že kradl. Když cikánské děcko něco ukrade a nikdo ho nechytne tak dostane pochvalu a ještě mu řekne rodič že taky kradl a že dodržuje tradici.

2 Froggg Froggg | 1. srpna 2008 v 19:42 | Reagovat

Ano, výbordelně, to je všechno pravda, zkušenost mám podobnou, v Josefově jich nemáme málo, ale.... souvislost s písní Svatý Václave ?

3 Evanansa Evanansa | 3. srpna 2008 v 20:06 | Reagovat

Dalibore, to chce klidek. Jinak me tak napada ... v souvislosti se svatym Vaclavem. No jiste, ze se to jako hymna neujalo,protoze ma souvislost s virou a Bohem. Komu ze statnich predstavitelu by se to libilo,ze? A propo, znate druhou sloku soucasne hymny? A proc se zpiva vzdycky jen ta prvni? Ta druha sloka totiz zase poukaze na existenci Boha - to by preci nikdo nepripustil, ze? Ach jo, kam to nas narod miri. Pisen Svaty Vaclav je podle me uchvatna, ale nikdo z Cechu ji nezna. FAtalni neznalost.... Jestli ji chcete slyset, bezte na svatek Vaclava do kostela. Jak pise autor i ja doporucuji.

4 rom rom | 4. srpna 2008 v 10:53 | Reagovat

Jak můžete taghle slepě paušalizovat. Národ Čechů je z historie obyčejný zaprodanec, jeden čas se tu mluvilo rakousky, potom německy a jednu chvíli rusky, ani nevzpomínám domu před tím, jak tu potom může být alespoň jeden Čech, který to o sobě může prohlásit?   Všechno v Čechách již není české, vše se rozprodalo, rozdalo a zprivatizovalo do ruk cizincům i taková Škodovka se dneska jenom v Čechách vyrábí, ale pro všechny ve světě je to německý auto a tak je to tu se vším. Třeba takové české pivo??? To je pojem minulosti, skoro všechno vlastní cizinci.

Spousty Čechů rozkradlo svůj stát takovým stylem, že do jejich rodina po několik generací nešáhne na práci. Další čeští příživníci, který si chtěj utrhnout svůj kousek masa čeká ve frontě ve Štrasburku. Podvádíte se obviňujete se, ani v tak malé zemi, nejste jednotí, natož vaše politika. Deset tisíc problémů, který by jste měli skutečně řešit, nebo alespoň se o ně minimálně zajímat a vy při tom řešíte, že vám cikán ukradl tříkolku. Navíc nás cpete všechny do jednoho pytle, přičemž nejeden z nás je pro tuto zemi mnohem větším přínosem nežli vy samotní, hlásající takové paušalizační bludy.

5 Madboy Madboy | 22. srpna 2008 v 17:27 | Reagovat

cikani sou zmrdi.....chovaj se jako dobytci a kradou...

6 Anti-cikán Anti-cikán | 24. srpna 2008 v 17:20 | Reagovat

v rakousku se mluví německy, ne rakousky...zlodějům by měli řezat ruce, ale to by pak už vůbec nepracovali,..

7 Jsem proti spatnym cikanum Jsem proti spatnym cikanum | 5. února 2009 v 15:19 | Reagovat

Nehci házet všechny cikány do pytle.Třeba znám jednoho cikána bydlí normálněs rodoči (je jedináček)

maj celkem velkej byt a všechno tam vypadá jako v normalni rodině.Ale hlavně chci něco říct o těch cikánech co akorát kradou.Ten cikán co je normální človek a nekrade mi rekl tohle:,,Víš o tom že když domu přinesou ukradenej mobil nebo peněženku oni je rodice pochvalej a nebo je treba je vyzenou z domu a matka jim rekne ze se domu nemaj vracet bez nejakeho ulovku jinak by je rodice zmaltili.No reknu vam hrozny bydlim j Liberci a obac dojizdim do Jablonce Tramvaji a musim vam rict ze to tam zacina bejt taky pekne cerno.My ze to tam zy chvili bude vypadat jako v Litvinove.

8 brux brux | 28. března 2009 v 15:41 | Reagovat

rom-rakousky a německy?????napiš něco rakousky:)

9 brux brux | 28. března 2009 v 15:42 | Reagovat

nejeden z vás přínosem?tak mě jich deset vyjmenuj

10 stop - cikanum stop - cikanum | 21. května 2009 v 19:26 | Reagovat

uz mě fak jebe jak sou vsude cikáni vzdyt jsme češi. a vnaší zemi na kterou máme bejt hrdý. nějaký zasraný přistěhovalci kradou delaj bordel a z našich daní sou jim vypláceny socialní dávky. Liben, palmovka, žižkov, černej most, karviná, ostrava a spousta dalších tam je černo jak v prdeli.KURVA ČEŠI DĚLEJTE NĚCO NEBO NÁS TY ČERNÝ KURVY SEŽEROU ZA ŽIVA

11 nzana nzana | E-mail | 16. října 2012 v 14:17 | Reagovat

[4]:

[4]:Jak si dovoluješ psát něco o jiné národnosti, než jsi ty sám? Ty mě živiš? Já cikána beztak živím, pak jdu do nemocnice a čekám za svůj příspěvek ve zdravotní pojišťovně až ošetří cikánku která si na plicním oddělení jen tak ze srandy vysadí sanici, a mě jde o minuty, abych přežila.Pak celé dny toleruju špínu a smrad, který vyrábí má spoluobčanka, to, že ona spí sama v pokoji a já poslouchám pláč devadesátileté stařenky i když já vysolím zdravotnictví za rok několik desítek tisíc a má spoluobčanka je finančně slabá. Jenže já v 15 nepíchala na každém rohu a chodila do školy,ona to nepokládala za nutné. Ne, cikán mi nikdy nbude povídat jaký je v tomhle státě chudák.

12 bigcock bigcock | Web | 20. června 2015 v 12:10 | Reagovat

půjčka bez registrů složenkou :-!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama