The Sims slaví 100 milionů prodaných her

8. dubna 2008 v 17:37 | Kells |  TS2 - Novinky
Každý opravdový fanoušek The Sims by měl tento týden otevřít šampaňské a oslavit velký milník v historii série. Ne, nelekejte se, Sims 3 ještě nevyšlo (jednu láhev si schovejte na příští rok :). EA oslavuje magickou hranici 100 miliónů prodaných kopií her značky The Sims. Jak si oslavu užili poláci můžetezkouknout na YouTube a můžete si přečíst celou řadu článků souvisejících s výročím - třeba na New York Times, Chicago Tribune nebo Joystiqu. Oslavuje se také na oficiálních stránkách. Pojďme se na úspěch simíků podívat trochu blíže.

"Co dělá z The Sims opravdu jedinečnou hru, je její atraktivita pro lidi všeho věku a obou pohlaví. Všichni mohou popustit uzdu své kreativitě a smyslu pro humor a žít Simí životy podle svého," dodává Nancy Smith, prezidentka The Sims divize. [...] A na závěr pár čísel pro pobavení: kdybychom seřadili 100 milionů prodaných krabic s hrou The Sims vedle sebe, dosáhly by z New Yorku až do Moskvy. [více na EA Czech]

The Sims za dobu své již osmileté existence oslovilo opravdu velké množství hráčů, respektive spíše a především zaujalo cílovou skupinu lidí, kteří se často o počítačové hry příliš nezajímají (chcete-li příležitostné hráče). Dalším důvodem, který jistě přispívá tak velké popularitě je věková a národnostní univerzálnost a velký zájem dívek a žen. Ostatně, kterou jinou PC hru nadšeně hrají jak mladí, tak zástupci starších generací? Jak ostatně připomíná Rob Humble ve svém dopise komunitě, velmi důležitým aspektem úspěchu jsou široké kreativní možnosti, jaké hra nabízí. Vždyť komunita kolem oficiálních stránek čítá úctyhodných 4,3 milionu aktivních uživatelů, kteří mimochodem nahráli na YouTube již více než 100 000 rozličných videí.


A závěrem jěště malá řeč čísel. Oslavovaných 100 miliónů prodaných kopií série zaznamenala napříč 60 státy v 22 jazykových mutacích. Hrubé příjmy celé série podle New Yourk Times činí $4 miliardy (cca 68 miliard korun), čímž Sims vstupuje mezi takové zlaté značky jako American Idol, Star Wars nebo Harry Potter. Mimochodem Sims hry z edice EA Mobile se překvapivě prodávají také velmi dobře (9 milionů), nicméně do celkového počtu zahrnuty nejsou (zahrnuty jsou první a druhý díl se všemi přídavky + konzolové odnože). Na konzolovém poli největší úspěch, zejména v Japonsku, zaznamenal titul MySims (dočkáme se tak nejednoho pokračování, včetně PC verze).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 15xQ 15xQ | 27. září 2008 v 18:33 | Reagovat

chacha, ale ten klip, co k tomu natocil, me fakt pobavil

2 business loans business loans | E-mail | Web | 6. srpna 2012 v 23:17 | Reagovat

I took 1 st mortgage loans when I was 25 and this helped my relatives very much. Nevertheless, I need the credit loan once again.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama