Prosinec 2007

Šťastnou cestu

15. prosince 2007 v 0:10 | Kells |  TS2 - Dodatky
Simové mohou podnikat, pořizovat si mazlíčky, vychutnávat si noční život a mnoho dalšího. Jedno jim však schází - nemohou cestovat. Ani nevíte, jak moc si touží odpočinout od každodenního stereotypu, který zažívají. Nadcházející datadisk vám konečně umožní poslat je na vysněnou dovolenou!


Tři různé destinace

Bon Voyage rozšíří vaše stávající sousedství o trojici prázdninových destinací, přičemž si klidně můžete vytvořit své vlastní. Jednotlivé destinace se vzájemně poměrně výrazně liší, zejména co se týče architektury staveb, ale hlavně a především nabídkou aktivit pro simíky. Určitě vás bude zajímat přehled těch základních, ve hře obsažených. Tak si poslužte:

Takemizu Village
Kombinace krásné scenérie, poklidného místa a delikátního jídla. Takemizu Village nabízí nerušený a uklidňující atmosféru pro rodinnou dovolenou. Naučte se místním zvykům a kultuře při prohlížení překrýsných památek.
Three Lakes
Plánujete opékání marshmallow pod širým nebem? Nebo hledáte příležitost vyzkoušet své dovednosti v házení seker? Three Lakes vám nabízí perfektní příležitost ,vyhledáváte-li a toužíte okusit outdoorové sporty. To vše v přírodě na čerstvém vzduchu.
Twikkii Island
Nebyli jste nikdy na pláži? Pak rozhodně nebudete chtít zmeškat dovolenou v destinaci Twikkii Island. Zaručeně vás oslní mořské vlny, vzrušující kultura a proslulý Pirátský Vrak. Přijeďte si užít parádní dovolenou!


Sbalte kufry, odlétáme!

Jakmile našetříte (dovolená není zrovna levná záležitost) dostatečný obnos simoleonů, tak můžete vesele sbalit kufry a opustit svá milovaná obydlí. Stačí prostřednictvím telefonu nebo počítače jednoduše zamluvit letenky. Můžete si zvolit termín začátku dovolené, její délku (max. sedm dní) a požadovanou cílovou destinaci. Kromě toho pochopitelně zvolíte členy rodiny, kterých se dovolená bude týkat, ale pozor pro batolata musíte zajistit chůvu - na dovolenou nemohou. Po naplanování již absolutně nic nebrání samotnému odjezdu. Pro simíky přijede taxi a doveze je na pomyslné letiště (ve hře není vidět) a simové odletí na vytouženou dovolenou.


Hotel, přechodným domovem

Asi je vám jasné, že se simové budou muset někde ubytovat. V tomto směru je zde hned několik možností. Jednak se nabízejí klasické hotely různých cenových hladin, ale také (a to je poměrně zajímavé) si budou moci pořídit rekreační vilu nebo domek. To zní zajímavě, nemyslíte? Nicméně zpátky k hotelům. Po příjezdu je nutné vybrat si pokoj, což je řešeno podobně jako v rozšíření Univerzita. Ještě před samotným "nastěhováním" se vaši cestovatelé musejí zapsat na recepci a nechat si donést zavazadla na pokoj. Pokoje není možné upravovat ve stavebním módu, což je více než logické, vždyť je to pro simy dovolená! Ještě se hodí zmínit jak probíhají platby celé dovolené. Tak tedy, platí se za letenku při zařizování termínu. Za pobyt v hotelu vám přijde účet domů, který simové po návratu splatí.
Suvenýry a šperky!

Další novinkou je přítomnost suvenýrů a šperků. Co by to bylo za dovolenou, kdybyste si z ní nemohli odvést suvenýry. S tím souvisí také nová interakce - vyfotit sima. Znáte to, co by to bylo za dovolenou, kdyby se simové nemohli fotit. Suvenýry bude možné vystavit či prodat. Těšit se můžete také na kupování šperků. Vybrat si budete moci z náhrdelníků, náramků, náušnic a prstenů. Nepůjde jen o dekoraci, ale o módní doplněk, který simové mohou nosit.


Pokračování v druhé části

Naše preview pokračuje v druhé části. Ta se týká zejména plavání simů, plážových aktivit, masáží atd.


Roční období

9. prosince 2007 v 2:10 | Kells |  TS2 - Dodatky

Prožijte všechna roční období se svými Simy!

Vaše simy čekají nové sezónní aktivity zahrnující koulovačku, hon na světlušku, válení se v hromadách listí a mnoho dalšího. Upevněte rodinné vztahy v zimě, nechte vykvést lásku v jarním období, prohlubte přátelství v létě a budujte kariéru na podzim. Prozkoumejte některé z nových zaměstnání nebo si osvojte nové dovednosti. Pozor, ale na nebezpečí pojící se s počasím - omrzliny, popálení sluncem, nachlazení a ostatní neočekávané následky měnícího se počasí. Oblékejte své simy vhodně nebo čelte následkům!


Dramatické a propracované efekty počasí

Do světa The Sims 2 dorazí nové druhy vizuálních zážitků. Nyní vaši simové zažijí vánice, bouřky, blesky a "smrtelné" kroupy. Změny ročních období se promítnou do všech sousedství.


Prospěch z každé roční doby

Roční období ovlivní vztahy, nálady, přání a obavy vašich Simů.
Nové aktivity

Nové způsoby pro vaše simy, jejich rodiny a přátele, jak se společně bavit. Stavte sněhuláka, cákejte po sobě v bazénu, hrajte hru "chyť to" a užijte si bruslení na ledu.


Sklízejte ovoce

Sklízejte každý rok ovoce a vegetariánské plodiny. Smíchejte si nápoje lásky, energetické drinky, lektvary podporující zdraví a další.Ovládněte nové dovednosti

Vytvořte klub zahrádkářů, který poslouží ke sdílení tipů jak vyšperkovat vaší zahrádku, a získejte ocenění! Chyťte si rybu pro grilování, ale pozor na háček rybářského prutu!


Prozkoumejte 6 nových kariér

Chtějí se vaši simové stát dobrodruhem nebo zápasníkem? Nebo by raději prozkoumali zákoutí hudby, práva, žurnalistiky nebo vzdělání? Nové kariéry s sebou přináší odměny pro každou kariéru - např. heavy metalovou kytaru.

Oblečte se podle ročního období

Oblečte své simíky do sezónních oblečení (outfit), zahrnující zimní kabáty, rukavice, čepice, kabáty do deště a letní oblečení.

Užijte si nové předměty

Ovlivňujte roční období pomocí stroje pro ovládání počasí. Sklízejte ovoce a vegetariánské plodiny ve svém skleníku. Sklouzněte se na kolečkových nebo zimních bruslích. Užijte si zábavu na skluzavce k bazénu a mnoho dalšího.

Screenshoty


Mazlíčci

5. prosince 2007 v 11:06 | Kells |  TS2 - Dodatky

Sims 2: Pets (PC verze)


Vytvořte vašim simům perfektní domácí mazlíčky. Trénujte je, hrajte si s nimi a zamilujte si je! Vyberte si ze spousty plemen psů a mnoha druhů koček. Nebo si jednoduše vytvořte svého unikátního mazlíčka. Vaši simové budou moci své mazlíčky učit novým trikům, vzít je na procházku do parku nebo jim budou moci koupit hračky, pelíšky a mnoho dalšího. Ale pozor, mazlíčci mají velmi nepředvídatelné myšlenky!


Simové mají domácí mazlíčky!

Osvoj si psy, kočky, morčata nebo papoušky a hraj si s nimi. Trénuj své domácí mazlíčky a uč je novým trikům. Mazlíčci mají dokonce vlastní "osobnost" - jsou chytří, přátelští, směšní či rozjaření.


Vytvoř si své mazlíčky

Vyber si z více než 22 plemen psů, zahrnujících např. retrívry, bígly, mopsy a schnoodly, a z 15 druhů koček mezi nimiž jsou siamská a mainská mývalí kočka a mnoho dalších. Také můžeš využít své fantazie k vytvoření vlastních druhů - a to úpravami vzhledových rysů jakými jsou tvar těla, barva, srst, čumák a uši. Přítomnost genetických informací v krvi vašich mazlíčků umožní vznik zcela nových plemen.


Sedni, lehni, sedni!

Simové mohou povzbuzovat nebo ukázňovat své mazlíčky, ale trénování je může vyvést z míry, dokonce budou "dělat mrtvé", aby se tréninku vyhnuli. Neukáznění mazlíčci by mohli vykopat díru na trávníku, podrápat pohovku, převrhnout koš s odpadky nebo jiným způsobem překvapit svého majitele, ale simové mohou správným tréninkem změnit chování svých mazlíčků!


I mazlíčci mají kariéru

Nyní již nebudou vydělávat pouze vaši simové! Vytrénovaní mazlíčci budou moci také vydělávat a žít jednou ze tří kariér - show business, bezpečnost a služby. Každé povolání jim nabídne pět pracovních úrovní.


Přátelé pro životní styl

Mazlíčci se stanou plnohodnotnými členy vaší rodiny a budou spolu prožívat zajímavé momenty - děti hrající si se štěňátky, teenager využívající půvabu svého zvířátka k získání pozornosti, dospělí sledující televizi společně s kočkami a nebo starší simové užívající si slunný den v parku se svým psím společníkem.


Pochlub se svými mazlíčky

Sdílej své oblíbené mazlíčky s ostatními hráči Sims 2: Pets prostřednictvím systému pro sdílení Sims 2 obsahu.Screenshoty